Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mell-váll-tricepsz (push) edzés?

Mell-váll-tricepsz (push) edzés?

Figyelt kérdés

Heti 6szor edzek push-pull-leg alapján. Kicsit több, mint fél éve edzek. Eddig főként súlyozott saját testsúllyal edzettem, viszont szeretnék több szabad súlyos gyakorlatot is csinálni már. Gépeket nem tudok használni.


-fekvenyomás:3x10

-tolódzkodás súllyal:3x10

-tigris fekvőtámasz:3x10 (csigás lehúzás helyett, https://www.youtube.com/watch?v=ZVjiwXy4YpE )

-lórúgás:3x12

-oldalemelés:3x12

-döntött oldalemelés hátsó deltára:3x12


Kb. ez lenne. Ehhez szoktam hozzátenni 2x pár perc plankot is.

Vállból nyomást érdemes betenni még?

A fej fölötti tricepsznyújtást nem bírja a vállam.



2019. márc. 26. 17:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Szóval a kérdés az lenne, hogy jó ez vagy ha nem, akkor ki mit változtatna rajta? (Nem írtam, de a kaja, alvás rendben van).

Köszi előre!

2019. márc. 26. 17:54
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Vállból nyomás mindenképp legyen benne!

Hátsó deltát meg én inkább pull napon edzeném, akkor valamilyen szinten úgyis dolgozik.

2019. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az oldalemelesek nem nyomo jellegu gyakorlatok, azokat huzo napra tennem. A huzo nyomo edzesbontas nem izomcsoport jellegu, pont ez a lenyege. Tarogatasok, oldalemelesek mind huzo jellegu gyakorlatok.

Ha csinalsz fejfole nyomast a fekvenyomas es a tolodzkodas koze rakd be. En beleraknam az oldalemelesek helyett.

2019. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#3 ez nem éppen igaz.

A tárogatás és oldalemelés toló feladat, a húzó megfelelő a reverse fly (hátrafele tárogatás - ez megy hátsó deltára) és akármi is legyen a neve a fordított oldalemelésnek (ez meg széleshát fókuszált lesz)

Amúgy se lenne sok értelme áttenni, mégha igazad is lenne. Pont az a lényege a ppl-nek, hogy 3 napos körben minden izomcsoportot egyszer eddzen meg az ember.

2019. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ezek szerint jó a terv, csak tegyem bele a vállból nyomást, a hátsó deltát pedig pull napon csináljam.
2019. márc. 26. 19:09
 6/15 A kérdező kommentje:
Tárogatásnak lenne értelme vagy elég lesz majd pár hónap múlva is?
2019. márc. 26. 19:12
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem rossz kiegészítő feladat de én pl sosem szoktam. Szerintem akkor van értelme, ha már annyi a mennyiség, hogy pl a tricepszed nem bírja, itt meg még nincs akkora mennyiség. Nekem pl minden mellet célzó gyakorlatom nyomás.

Ha valamit még szeretnél, én inkább a pozitív pados fekvenyomást ajánlanám.

Ha meg mégis szeretnél tárogatni, mindenképp a kábeles megoldás az ajánlott.

2019. márc. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm!
2019. márc. 26. 19:19
 9/15 anonim ***** válasza:

Hat szerintem nem jo... en kevésnek érzem ezt a 3 sorozat fekvenyomast,hiaba van tolodzkodas. Vallbol nyomas alapgyakorlat,igy mindenkepp tedd bele. Szuknyomas is jo gyakorlat tricepszre es azt nagy sullyal tudod vegezni, a trcepsznyujtast en se csípem. Tolodzkodas is bőven eleg tricepszre szerintem mert a nyomasoknal kapni fog. Egyebkent milyen eszközeid vannak? Hany kilo tarcsa ?


Helyedben vagy 3 teljes testet csinalnek ( ha bírod) vagy pedig AB felosztásban edzenek. Jobb naturalban ha egy izom többször meg van dolgoztatva egy heten.


Guggolas,felhuzas, fekvenyomas, evezes, vallbol nyomas, tricepsz bicepsz gyakorlat, huzodzkodas,tolodzkodas menjen mindenkepp es emelle meg rakhatsz be egyéb gyakorlatokat. Annak viszont szerintem sok ertelme nincs ha fekvenyomas utan fekvozgetsz. Joval kisebb terhelest ad,igy izmosodni nem fogsz tole.

2019. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

Kezdőnek heti kétszer elégnek kéne lennie. De ezt igazából neki kell kitapasztalni.

2019. márc. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!