Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van olyan hogy egy súly túl...

Van olyan hogy egy súly túl sok és értelmetlen annyival edzeni?

Figyelt kérdés

Ugye Ronnie Coleman elmebeteg súlyokkal edzett és végül lerokkant.


Mi az a határ, ami után egy súly többet árt mint használ?



2019. márc. 27. 21:58
 1/2 MadSeal ***** válasza:
Ha már nem tudod helyesen végezni a gyakorlatot + maxokat (1 ismétlés) nem jó minden edzésen végezni. Én személy szerint csak havi egyszer szoktam. Viszont a másik oldalon szintén jó edzésmódszer, ha a negatív szakaszt is edzed, a saját maxodnál magasabb súllyal, főleg fekvenyomásban. Pl. nyomsz fekve 140ből egyet.Akkor ha 160al, felügyelet alatt csinálsz egy, kizárólag negatív ismétlést, és ezután segítenek leszedni rólad, ez is relatíve nagyot dobhat az erődön. Pszichológiailag is más, hogy egy jóval nagyob súly van a fejed felett, a stabilizáló izmok is jobban leterhelődnek. Persze egyedül soha nem szabad, de a szomszéd Ferikével se, csak olyannal, akiről tudod, hogy le is szedi rólad azt a súlyt. Viszont ha csak az izomnövekedés a fontos, akkor szerintem felesleges felmenni ilyen nagy súlyokra, jobb a koncentrált hipertrófikus edzés.
2019. márc. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van hát. Igazából a mai modern testépítés már nem is a súlyokról szól (pl a divat "callisthenics" edzések), hanem inkább hogy minél esztétikusabb, szárazabb, "szebb" legyen a test.
2019. márc. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!