Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikortól kéne övet hordanom?

Mikortól kéne övet hordanom?

Figyelt kérdés

Nem rég elmentem egy testépítő személyiedzőhöz, hogy minden gyakorlatot normálisan megtanuljak, plusz egy normális rám szabott edzéstervet kövessek.


Persze már régóta edzek és látszik is az eredménye, csak eddig hobbi szinten csináltam erős brosplitekben a dolgokat plusz kicsit helytelenűl pár gyakorlatot és persze nem gugoltam, deadlifteltem vagy emeltem mellről stb...


Az övet főleg a deadlift miatt kérdezem, de akár a gugolásnál is leírhatjátok a megfelelő súlyt ahol már kell.


1 hónap alatt felmentem 40ről 80kgram. 4X csinálok 8 darabot, nagyon kis várakozással.


Ma volt a 80kg és úgy éreztem több is menne, szóval elég gyorsan haladok a súlyokkal, mert szerintem az izomzatom már meg van nagyobb súlyokhoz csak a technikámat kellett fejleszteni plusz megszokni a gyakorlatot, meg még nem mertem igazán tesztelni a határaimat.


A gyakorlatot szabályosan csinálom ... de milyen súlynál ajánlott már az őv az én esetemben?


Gugolni meg igazán nem gugolok nagy súloykkal, csak 70kgmmal (rúddal), mert kicsit meghúztam a combfeszítő izmomat, de furcsa módon a deadliftnél nem érezhető.


180cm vagyok, 95kg ha ez bármit számít.



2019. márc. 29. 22:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy a hátam nem fáj.
2019. márc. 29. 22:08
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre konkrét válasz nincs. Igazából ahol már érzed, hogy öv nélkül nincs meg a kellő stabilitás.

De mivel hátránya egyáltalán nincs ,akár holnaptól is elkezdheted használni.

2019. márc. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Novice szinten ha eléred a testsúlyod másfélszeresét, jól teszed ha beszerzel egyre, azalatt semmi szükség rá.

Ajánlom a biotech és gymbeam erőemelő öveit.

Szálkásítani is fogsz egyébként?

2019. márc. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az öv nem azért kell, hogy ne fájjon a hátad. Nem tartja a derekad, ez egy nagy tévhit.

Mikor guggolsz, evezel, felhúzol, esetleg nagy súlyos fej fölé nyomásoknál, sőt még lábtolónál is, a testedre nem csak vertikális erők hatnak nagy mértékben. Ezt úgy tudod a leghatékonyabban kompenzálni, hogy az adott ismétlés előtt hasi légzéssel a hasüregbe préselt levegő a rekeszizmokon keresztül a hasfalnak feszül, és mint egy felfújt henger alakú lufi (vagy egy terhelt kontrakciós munkahenger) meggátolja a törzsed deformációját, ezzel véve le terhet a gerincmerevítő izomzatról (nem a gerincoszlopról). Az öv abban segít, hogy a hasfaladat támasztja kívülről, hülyén fogalmazva az előbb említett "lufi" falának merevségét növeli -> a törzsed merevedd lesz ahogy a beszívott levegővel és a súllyal belepréseled magad az övbe. Tehát közvetlenül nem tartja a gerincoszlopot. Inkább úgy mondanám, hogy abban segít, hogy az adott gyakorlatban ne a gerincmerevítők fáradása/ereje korlátozza be a mozgást, hanem a célizmot érdemben tudd terhelni. Ez utóbbi mondatom nem egyenértékű azzal a kijelentéssel, hogy övvel nagyobb súlyt tudsz megmozgatni mint öv nélkül, mert ez így nem minden esetben igaz.

Én nem a használt súly nagyságához kötném az övhasználatot, van akinek 100 kilónál is jól jön, van aki 180-al leguggol 10x öv nélkül. Próbáld ki, hogy neked hogy jön be. Guggolj mindenféle súllyal mindenféle ismétlésszám tartományban övvel is, öv nélkül is, érezd meg a különbséget. Hozzáteszem, hogy ha tudod mit csinálsz, tudod mire jó az öv és hogyan tesz hozzá az edzésedhez, akkor övvel is és nélküle is lehet jól guggolni/húzni stb. 3-5 ismétléses és 8-10 ismétléses tartományban is.

Szerintem neked egyelőre fölösleges, 100 kiló körüli súllyal illik szépen, öv nélkül egy erős törzzsel guggolgatni. 130-150 körül pedig érdemes feltenni. De persze ezek csak kb. súlyok, csak rajtad múlik.

2019. márc. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat?


3# Valószínűleg nem, míg el nem érek egy olyan méretet amiről megérné és akkor sem igazán verseny szerűre, csak hogy jól láthatóak legyenek a kockáim.

2019. márc. 30. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!