Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésterv, mit gondoltok róla?

Edzésterv, mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

A tervem egy 2 napos A-B bontásos terv.

Így néz ki:


A nap:


Mellről nyomás

Felhúzás

Húzódzkodás

Bicepszhajlítás francia rúddal

Has (plank, lábemelés, hasprés)



B nap:


Guggolás

Fekvenyomás

Döntött törzsű evezés

Tricepsznyújtás fej fölött

Vádli állva kézi súlyzóval, egy lábon


A sorozatszámokat még nem döntöttem el, az ismétlésszámok pedig nincsenek kőbe vésve, csupán választok egy súlyt amivel képes vagyok 3-10 ismétlést teljesíteni. Ezzel a súllyal csinálom végig az összes sorozatot, úgy hogy bukás előtt 1 ismétléssel megállok. Ha már megy az összes sorozatban legalább 8 ismétlés, akkor növelek a súlyon 2,5kg-ot.


És így csinálnám:

A-B-pihenő-A-B-pihenő-A-B-pihenő-A-B-....


Plusz néha csinálnék izolációs gyakorlatokat, 2 gyakorlat közötti pihenőidőben. Pl. megcsinálok egy sorozatot mellről nyomásból és amíg pihenek a következő sorozatra, addig csinálok egy sorozat oldalemelést.


Mit gondoltok erről a tervről, jó lenne, esetleg tudnátok jobbat ajánlani?


Célom az izmosodás és az erősödés. Bár inkább az izmosodás felé hajlok.


Erőszintem:


Guggolás: 85kg - 5 ismétlés

Felhúzás: 110kg - 5 ismétlés

Fekvenyomás: 70kg - 5 ismétlés

Döntött törzsű evezés: 65kg - 5 ismétlés

Mellről nyomás: 42,5kg - 5 ismétlés

Bicepszhajlítás francia rúddal 30kg - 8 ismétlés

Tricepsznyújtás fej fölött 22,5kg - 8 ismétlés

Vádli állva kézisúlyzóval, egy lábon: 22,5kg - 8 ismétlés

Húzódzkodás: 0kg - 4-5 ismétlés


17/F

188cm,81kg


Köszönöm előre a válaszokat.



2019. márc. 30. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó kezdő edzésterv, megtanultad az alapokat ahogy látom. Tegyél bele tolódzkodást, hátsó vállra arcrahúzást, hasra ha már unod a hasprést és plankot, nézz utána 5-7 perces edzésrutinoknak, azokat próbáld. Intenzív guggolás után másnap intenzív felhúzás egy bizonyos szint után nem fog menni, jobban tennéd ha a kettő közé is tennél pihenőnapot. Ezzel a felállással pár hónapig optimálisan fogsz fejlődni.

Plusz egy személyes tipp, ha már könnyedén megy 10 húzódzkodás-tolódzkodás, kezdj el súlyt rakni magadra és azzal programozni, sokkal többre mész vele mintha súly nélkül végeznél 10+ ismétlést.

2019. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Igázból már "edzegetek" egy 2 - 3,5 éve, kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Csak sajnos még nem látszik semmi, sem erőben, sem izomban. Általában nekiállok az edzésnek, fejlődök egy kicsit, viszont abbahagyom és visszafejlődök oda, ahonnan elkezdtem.
2019. márc. 30. 11:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Azèrt mert nincs meg a tápanyag amiből izom tudna épülni.
2019. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!