Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen felosztásban edzetek...

Milyen felosztásban edzetek egy héten? Pár alap infó: -Gimnazista vagyok -181cm magas -68kg. -Fekvenyomásom: 65kg. -Felhúzásom: 80kg. -Guggolást és vállból nyomást sajna a gerincem miatt nem alkalmazhatok

Figyelt kérdés

Alapjáraton tudom hogy egyén függő az edzésnapok elosztása.


Az edzéseim első szakaszában (kb. 4-6 hónapig)"Bro Split"-et alkalmaztam, viszont köztudott tény, hogy eredményesebb fejlődést lehet elérni, mind kinézetben, mind erőben, ha minden izmot minimum kétszer edzünk egy héten. Ezért váltottam Push-Pull-Split rutinra, viszont idő hiányában természetesen a lábedzésem szorult háttérbe. Ezt követte idáig egy Upper-Lower rutin, ahol azonos intenzitással megtudtam edzeni az adott izmokat, de sajnos nem tudom rákoncentrálni rendesen egy adott izomcsoportra.


Vegyük példának a hétfői edzésemet. (Upper Hypertrophy) Megába foglalja a mell, hát, váll, bicepsz és tricepsz megedzését, viszont például mellre csupán két gyakorlatot tudok végezni. Általában fekvenyomás és peck-deck gépen való tárogatás szokott lenni, ami sajnos kevés, nem tudom mindenhol arányosan megedzeni a mellizmomat, de ez ugyan úgy vonatkozik például a hátamra.


Ezekből adódik az új edzéstervem, amit ki is fogok próbálni, viszont kíváncis lennék mások véleményére.


Itt látható:


Hétfő: Mell-Tricepsz-Bicepsz

Kedd: Pihenő

Szerda: Hát-Váll-Has

Csütrötök: Pihenő

Péntek: Mell-tricepsz-Bicepsz

Szombat: Láb-Hát-Váll


Egyértelműen látszódik hogy ismételten a láb és has edzések szorulnak háttérbe. Sok olyan profi sportolót lehet látni akik egy izmot egyszer edzenek egy héten, mégis nagyon szép eredményeket érnek el, ők is inkább előnyben részesítik azt, ha egy adott izomcsoportot több gyakorlattal is megedzhetnek intenzívebben.


Egyébként a gerincem miatt végzek otthoni nyújtó gyakolratokat a gyógytornászom utasítására, ott is edzem a hasamat, szóval összesítve inkább a láb az ami teljesen háttérbe szorul, sajnos nehéz lesz megedzenem intenzíven amellett hogy más izomcsoportok is vannak mellette.


Ti mit gondoltok? Mit csinálnátok a helyembe?



##workoutroutine
2019. márc. 31. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet hülye vagyok,de szerintem a felhuzas jobban terheli a gerincet mint a guggolas :D Esetleg ülve tamlaval nem próbáltad a vallbol nyomast?
2019. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az orvosom azt mondta hogy a gerincfeszítő edzése nyílvánvalóan segít a helyes tartás elérése érdekében, direkt rákérdeztem a felhúzásra, helyeselt, azt mondta nyugodtan csináljam. Egyébként a vállból nyomást háttámlával csináltam még régebben, ha legközelebb beszélek az orvosommal rá kérdezek.
2019. márc. 31. 22:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a problémád, amúgy én teljes test edzést csinálnék heti 3-szor.
2019. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kerdezo, en szinte biztos vagyok benne, hogy az orvos a felhuzas alatt a huzodzkodast ertette, mint a laikusok 90%-a. Valoban jobban kikesziti az egesz hatadat a felhuzas mint a jol kivitelezett guggolas.
2019. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kezdőként fölösleges az ilyen felosztás, ha van rá időd többre mennél egy periodizált heti 3 teljes testes edzéssel, 2 edzésenként növelve a súlyt.

Szerintem az orvosod tudta miről beszél, a jól kivitelezett felhúzás nem cseszi szét a gerincet, a közhiedelemmel ellentétben gerincferdüléssel is lehet, sőt érdemes húzni, máskülönben nem állított volna fel Lamar Gant felhúzás világrekordot scoliosis-sal a hátában. A guggolás sem mondjuk, és ha van gyakorlat ami kihagyhatatlan egy edzésprogramból akkor ez az.

2019. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az orvosom nem értette félre, közöltem vele hogy római paddal helyettesítettem egy ideig a gerincfeszítő edzését, akkor mondta hogy nyugodtan mehet a felhúzás. Egyébként köszönöm a válaszokat, értékelem őket!
2019. ápr. 1. 19:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ha jól tudom az orvos tíz éves edzésmúlttal rendelkezik, viszont jó ideje abbahagyta, a harmincas évei körül van. Régebben piláteszt oktatott, pár éve tért rá a gyógytornára. Mellesleg a guggolást nagyon szivesen csinálnám, egyik kedvenc gyakorlatom, de az orvos még kitörést se enged, nemhogy egy hatvanassal a hátamon mozogjak. Se "Hack Squat"-ot, se "Goblet Squat"-ot nem enged. Pedig nem akarom hogy olyan szinten elmaradjon a lábam... Plusz a guggolás a felső tested is mind látványilag, mind erőszintileg fejleszti.. A legnagyobb probléma viszont hogy mindenkitől más véleményt kapok. MIndenki mást mond. Az orvosok, családtagok, hasonló cipőben járt emberek, személyi edzők a teremben.. stb. Lassan azon a véleményen vagyok hogy inkább kipróbálom, és abból vonok le következtetést, mert az hogy mindenkitől más véleményt és tanácsot kapok, eléggé összezavar.
2019. ápr. 1. 19:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Sissy guggolas? Egy labas guggolas? Csak otletek, ezeket súly nélkül is lehet végezni es jobb mint a semmi. Egy labas guggolasnal hasznalhatsz valamit amibe kapaszkodsz ha egyebkent nem megy.
2019. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bár a Sissy guggolás nem valami ízület barát.
2019. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!