Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés utáni szédülés, mit...

Edzés utáni szédülés, mit tegyek? [lent]

Figyelt kérdés

Na szóval,nem kondizok,hanem srteet workout ozok (saját testsúlyos edzés), ez a szédülés, gyakori,de el szokott mulni,és nem minden edzésemkor van,de kicsit jobban szeretnék megtudni mindent a dolgokról...


NAGYJÁBÓL tisztába vagyok vele,hogy edzés előtt miket kel lcsinalni, ugyebár szénhidrát bevitel, edzés után meg fehérje, de mégis,mit csináljak hogy ne legyen gyakori ez a szédülés? Több szénhidrát?

Ugyanis... ma suli után,anya sütött pizzát, bevágtam mindet,kb masfelorat vartam,kimentem edzeni, hát.. tudom hogy hol rontottam el, bemelegitettem,meg minden, és igy kedzek, 3x10 chin up (also fogasos huzodzkodas), és hát meg is csinaltam,de már 20 nál kb ugy ereztem magam mint most,probaltam tobbet pihenni,több vizet inni, de rajottem hogy az ismetlesszamokat kene lejebb vinni, pl 3x5 vagy 4x5, és akkor talan nem fulladok ki, tudok hulyesegeket beszelni,bevallom, nem vagyok kezdő, ha valamit rosszul,vagy ertelmetlenül irok,akkor előre is elnézést.


És utána én hülye, gondoltam akkor csinálok 1-2 muscle up ot, ami totál kifárasztott,nem tudom miért csinaltam, ahoz volt kedvem :D Pedig van edzéstervem,de ... majd ma írom át, csak előtte kivancsi vagyok hogy ti mit mondtok.


Bocsi a meséért, csak kicsit bővebben meséltem.


Szóval akkor miket tanácsoltok :/


2019. ápr. 1. 19:01
 1/10 A kérdező kommentje:
U.i , elfelejtettem hogy a pizza,nem nagyon jó szénhidrátba,vagy nem tudom :D vagyis ,nem mondhato rendes ételnek, vagyis... értitek?
2019. ápr. 1. 19:03
 2/10 anonim válasza:
agyf@@szt kaptál. Én így hívom, de ez nem a hivatalos elnevezése.
2019. ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem értem ezeket az embereket :/
2019. ápr. 1. 20:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy kezdő? Mert az elején velem is ugyanezez volt (kb. az első fél évben, de az elején gyakrabban, a végén ritkábban), én is street workoutozok.

Simán csak nincs hozzászokva sztem a szervezeted a sporthoz, és ilyenkor összevissza ugrál a vérnyomásod. Nekem egy idő után elmúlt magától.

Igyál edzés közben sok folyadékot, az segít valamennyire.

2019. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

7 Hónapja kezdtem el, de azóta sokat fejlődtem, de egy olyan időszakom,amikor elkezdtem hogy nem volt hol húzódzkodnom, + pont télre építették meg a falunkba a kondiparkot, és akkor itthon meg nem nagyon tudtam edzeni,kint meg -5 volt, most van az az időszakom,amikor már ténylegesen el akarok kezdeni edzeni rendesen,keményen,


A sima víz megfelel? :D Csak mert vittem magammal, és...nem igazán éreztem a változást,persze pihentem...


De az ismétlés illetve a sorozatszámokon ne variáljak?

2019. ápr. 1. 20:38
 6/10 anonim ***** válasza:

A sima víz a legjobb, az szívódik fel a leggyorsabban (azért a rosszullétet elkerülni nem tudod vele, de a vérnyomást valamennyire stabilizálja, ha van bő folyadékellátásod). Igazából bármilyen folyadék jó, csak ne cukros üdítő legyen :D Az nem lenne szerencsés.

Amit még tudsz csinálni, az az, hogy a gyakorlatok közti pihenőt meghosszabbítod.


Amiket írtál, hogy 3x10, meg 3x-4x5 azt szerintem már nem kellene lejjebb vinni. A sorozat- és ismétlésszámokat ahhoz kösd, hogy az izmaid mennyit bírnak :D Ha most lejjebb viszed, akkor egyrészt az izmaid se fognak annyit fejlődni, másrészt a keringésed se fog az életben sem hozzászokni.


A street workout egy összetett mozgás, egy gyakorlat több izomcsoportot mozgat meg + az ízületeket + az idegrendszert az összehangolt működéshez, szóval teljesen más, mint izoláltan súlyzózni egy izomra. Ehhez a szervezetnek hozzá kell szoknia, és a street workoutnak az első pár hónapja igazából erről szól. Ha kell, pihenj hosszabb ideig nyugodtan, tudom, azt írják, hogy max. 1-2 perc lehet gyakorlatok között, de egy kezdő akkor is fejődni fog, ha ennél többet pihen, pláne, ha közben szarul van.


Türelem, pár hónap, és hozzászoksz :) Persze csak akkor, ha nincs valami vérnyomás vagy vércukorproblémád, mert akkor az már egy másik történet.

2019. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja az edzés előtti pizzázással kapcsolatban pedig olvasd el az alábbit :D

Simán okozhat ez is rosszullétet


[link]

2019. ápr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pizza eléggé sós és fűszeres, megterheli a szívet, sok vizet von el a keringésből. Ha egyszeri eset, akkor edzés előtt kerüld az ilyen ételeket, még 2 órával előtte se egyél ilyet. Ha többször előfordul, akkor szerintem is amit a többiek írtak hogy pihenj többet edzés alatt meg hozzászokik a vérnyomásod, valamint sok folyadék. Edzés előtt egy, másfél órával igyál vizet, 7-8dl-t
2019. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen koszonom a segítséget !!! :))


Semmi vérnyomásproblémám nincsen :), nem iszok semmilyen emergiaitalt se,sztem hulyeseg :D, a kávéra szoktam rá,minden reggel 1pohár ,ennyi :D.

Illetve rengetegszer voltunk már vérvételen,mert a doki sokszor beküldött,de semmi egyeb bajom nem volt,csak, pl, volt amikor a sulihoz kellett,volt amikor elestem,és elszédultem es amiatt kellett venni vert,es semmit nem mondtak hogy lenne valami problémam,makk egészséges vagyok ;D

, Akkor hagyom az edzéstervemet ugy ahogy volt,ês akkor kicsit tobbet pihenek majd,míg meg nem szokom, illetve a gyakorlatok kozott rázogassam a karomat? Hogy felserkenjen a vérkeringés,vagy felesleges?


Illetve, folosleges kerdes,de azert megkerdem, igazabol,azt eszek amit épp anya csinál,van amikor lecsót,van amikor paprikáskrumpli, tényleg vegyes h mit csinál,ugye tegnap mem csinalt semmit,ezert kivett a fagyobol egy pizzát,persze o nem tudja hogy milyen ételekbe van sok szenhidrat meg feherje,nem is kell tudnia, DE van egy sajat keszitesu meleg szendvics,amit nagyon szeretek,és szinte BÁRMIKOR meg tudok csinalni,ez jo edzes elott? Vagy után? Kenyér+pizzakrémmel kenem meg,+szalámi,(ami épp van otthon,@ltalaban paprikás szalámi)+kockázott hagyma+csemegeubi,be a mikroba 1 percre,3 szelettol mar meglaktat,de persze rakhatok rá még sajtot,paprikat,paradicsomot,hogy esetleg tobb energiam legyen,de ,ezert kerdezem toletek,hogy ez igy jo? Mert nagyom szeretem ezt,es finom is,és... Már lassan 3éve csinalok ilyeneket :D, pizzakremtol csak nem lesz bajom, anyaek "méregnek" nevezték el,dehát, más ako cigizik,E- cigizik,energiaital+ kávézik 0-24 be ,annak semmi baja,remelem nekem se lesz,tenyleg egeszsegesen eszek,meg semmi rosszat nem csinalok...


Bocsi a meséért megint :-)

2019. ápr. 2. 10:40
 10/10 anonim ***** válasza:

A karodat felesleges rázogatni lol. Nem azzal van a baj, hogy a kezedben nincs vér, hanem hogy ugrál a vérnyomásod, amitől az agyad beszédül :D (Azért a fejed se rázogasd.)


A melegszendvics:

Pizzakrém, szalámi, sajt: ezek fehérjetartalmúak, rendben vannak.

A zöldségekben vitamin van, az is oké.

Viszont a szénhidrát, ami ebben a melegszendvicsben van, az a kenyér, az pedig megint csak gyors felszívódású szénhidrát. Tehát ugyanott vagy vele, mint a pizzával, ezzel az erővel azt is ehetsz :D

2019. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!