Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik mozgásformát ajánlanátok?

Melyik mozgásformát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok, aki szeretne hobbiként, sportolni, mozogni, hogy fejlessze, az alakját. Az utóbbi években nem nagyon mozogtam, hogy őszinte legyek, és úgy érzem felkell ébresztenem a testem. :D Ami kicsit elgondolkodtatott, hogy gyerekkorom óta ropognak a térdeim akármikor legugolok, és felállok egy nagy roppanás hallatszik, így gondolom a futás,gugolás annyira nem ajánlott, pedig szívesen végezném ezeket is. Az úszáson is gondolkodtam, mit ajánlanátok? :)

2019. ápr. 3. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az úszás szerintem nagyon jó. Nem terheli sem a gerincet, sem az ízületeket. Viszont mindent megmozgat és a keringési rendszert jól fejleszti. Ha a térdeddel van problémád, akkor a mellúszást hanyagolt, vagy csak könnyedén.

Ha egy darabig eljársz úszni, hamar összeszedsz vele egy alap állóképességet, amivel bele tudsz kezdeni más sportágba, amihez kedved van.

A térdproblémádat megmutatnám ortopéd orvosnak. Hogy simán csak nincs bejáratódva és elszokott a mozgástól, vagy valami szervi probléma van vele.

Az orvos véleményétől függően az úszás mellett valamilyen erősítő edzést csinálnék. A jó formához izomzat kell, lányoknak is. Kezdetben saját testsúlyos edzéssel is jől lehet izmot építeni. Most tavasszal a saját testsúlyos edzésre jók a szabadtéri kondiparkok, de van szervezett edzés is saját testsúllyal.

2019. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes választ! :)
2019. ápr. 3. 16:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Az úszás jól hangzik. Ott ki is használhatod, hogy vízben vagy és csinálhatod a guggolást a gyerekmedencében.
2019. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, de jó ötlet :D
2019. ápr. 3. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!