Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérjepor otthon edző nőnek?

Fehérjepor otthon edző nőnek?

Figyelt kérdés

Elkezdtem fehérjeporok után nézelődni, viszont mivel ezen a téren ismereteim hiányosak, segítséget, javaslatokat szeretnék kérni.

Fiatal nő vagyok, kifejezetten sok felesleg nincs rajtam (173cm/60kg) nem célom kifejezetten fogyni, vagy egy fitnessmodelli külsőt elérni, csupán szeretnék kicsit feszesebb, tónusosabb, izmosabb lenni, kerekebb fenékkel, és szeretném megkönnyíteni az izomépítést valami fehérjeporral vagy akár étrendkiegészítővel.

Ehhez konditerembe nem járok, csak otthon edzek, edzéseim javarésze guggolásokból, deadliftből (ezek jelenleg 16 kiló súllyal) kettlebelles gyakorlatokból, lábemelésekből (4kg-s lábsúllyal) felülésből, húzódzkodásból, és hasonló, minimális felszereléssel otthon is elvégezhető gyakorlatokból áll, átlag heti 3-4x 1 óra.

Ezek alapján az infók alapján tudna valaki ajánlani nekem megfelelő készítményt?

Viszonylag egészséges, vegyes étrenden vagyok, semmire se vagyok allergiás, de fogamzásgátlót azt szedek, nem tudom, számít-e.


A válaszokat előre is köszönöm!

24/L


2019. ápr. 4. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Google..

Olvass utánna mert semmivel se vagy tisztában.

Lehetetlen ezt összefoglalni. Aki ért hozza az aktív sportoló és nincs ideje annyit írni.

Akinek van ideje az valószínűleg csak okostojást játszik.. am záptojás.

Fehérje az alap kb... de neked a rendes étrend is elég lenne.

Olvass utánna sok idő.. de megéri

2019. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

valami fehérjeporral vagy akár étrendkiegészítővel.


a kettő ugyanaz :3


én a scitecben veszek sima fehérjét, nem igazán tudom melyik a legjobb szóval ezt majd valaki megmondja

2019. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy egészséges, vegyes étrend mellett nincs szükség porokra, táplálékkiegészítőkre.

Legfeljebb vitamin és nyomelem-pótlás kell az évnek abban a részében, amikor azt természetes módon behéz bevinni.

Ahogy írod, nem vagy vegetáriánus. Így sovány húsokból, szárnyasokból, halból és tejtermékekből simán be tudod vinni az izomépítéshez szükséges fehérjét.

Semmi felesleg nincs rajtad. Így heti 4 erősítő edzéstől simán meglehet a fitneszmodell külső is naturálban.

Az erősítő edzés mellé csinálnék még valami állóképesség fejlesztő sportot (úszás, futás, kerékpár, evezés) + valamilyen nőies mozgást fejlesztő sportot is (torna, tánc, balett, jóga, pilates, ... amihez kedved van).

Gratulálok, hogy megy a húzódzkodás is. Valami mellizom-gyakorlatot is csinálj, pl. felkvőtámasz. Lányoknak is szükség van a mellizmok megerősítésére, kiemelkedik és jobb tartása lesz tőle. Természetes push-up hatás.

2019. ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Minek? Olyan izomtomeged van amit normál diétával már nem tudsz táplálni?
2019. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Ne edz ne csinálj semmit. Csak 1 hónapig olvass mert nem vagy képben!
2019. ápr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Fehérjepor otthon edző nőnek?"

Ehhez a diétádból kellenének infók, nem az edzéstervedről. Honnan tudjuk, hogy megeszed-e a napi 1.5-2 gramm/ttkg (zsírmentes) fehérje mennyiséget? Ezen felül megfelelő mennyiségű zsír és összetett CH is kell.

Izmosodáshoz is kell az étrend (diéta). Napi kalóriaplusszban kell lenned, ha izmosodni akarsz. Ez az arányod számokban hogy néz ki? Mennyit égetsz és mennyit viszel be?


Normális kajálással a fehérjét nem nehéz bevinni. Ezen felül meg nem is túl egészséges még fehérjeporral terhelni magunkat.


Ha pedig izmosodni akarsz, akkor nehéz súlyok kellenek. Pl. guggolás heti kétszer: 5-6x6-8 munkasorozat, azaz nagy súlyok, amit elbírsz szabályosan. Pihenni lehet akár több percet is. (persze nem tíz percekről beszélek, de ezt majd érezni fogod)

Helyi zsírégetés nincs.

2019. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Egy kicsit vegyesen fogok válaszolni, telefonról macera nézni, hogy ki mikor mit írt.


Akik azt írták, olvassak utána, dobhatnának valami megbízható forrást, mert mint tudjuk, a neten mindenre találunk bizonyítást meg érveket, meg az ellenkezőjére is:D


Azért gondoltam valami táplálékkiegészítőre, mert már nem nagyon látok semmi fejlődést vagy változást, ami nagyon demotiváló, főleg, hogy a mozgás engem legkevésbé sem boldogít, gyűlölöm minden másodpercét, kizárólag azért csinálom, hogy jobban nézzek ki, de hát ha ezt se sikerül elérni, akkor minek..


Az étrendem viszonylag átlagosabb, nem diétázok, nem koplalok, de igyekszem kicsit odafigyelni, pl kerülöm a gyors felszívódású szénhidrátokat és a cukrot, nincs teljesen egyik se kiiktatva, csak minimalizálva.

Átlagosan reggelire szendvicset eszem, rozslisztes bagettből, vajkrémmel, több féle sonkával és sajttal, ennek a felét reggel eszem meg, a másik fele tízórai. Ha nem ezt, akkor zabkását reggelizem magokkal, aszalt gyümölcsökkel, étcsokival. Ebédem javarészt valami sült hús, reformkörettel (főleg bulgur) és zöldséggel. Főként csirkét fogyasztok, ritkán pulykát és sertést, a halat egyáltalán nem eszem meg sajnos. Adagra nem túl nagy, de sose méregettem, nem maradok éhes utána:D ritkán levest, főzeléket vagy tésztaételt is eszem, az utóbbit inkább teljes kiőrlésű tésztából. vacsorázni sajnos nem szoktam, max gabonapelyhet/müzlit eszek, illetve ha este filmezek, akkor popcornt, chipset, ami a legnagyobb bűnözésem. A reggeli kávét leszámítva csak vizet fogyasztok, igyekszem a napi 2-2,5 litert minimum bevinni. Néha csalok azért, és lecsúszik 1-1 hambi vagy pizza. (havi 1-2x) az étkezés mellé naponta szedek vasat (kicsit vashiányos vagyok) és magne b6-ot.

Emelni nagyon félnék ezt az adagot, tekintve, hogy amikor most kicsit többet ettem, és ellazult az étrendem, az edzés ellenére híztam, és nem izomban.


Más mozgásformákon nem gondolkoztam, kondiba se spórolásból nem megyek, hanem sajnos van egy enyhébb pánikbetegségem szorongással párosítva, ami megnehezíti, hogy ilyesmi helyekre, emberek közé menjek. A tánc meg ilyen nőiesebb dolgok nálam majdhogynem amúgy is ki vannak lőve, nagyon tehetségtelen vagyok benne, ezért nagyon nem is szeretem vagy élvezem őket. :D a héten az infrashape-et fogom még kipróbálni, szkeptikus vagyok, de jókat olvastam a narancsbőr ellenes hatásáról, mert sajnos attól is 'szenvedek'.

Súlyzós guggolást tolom, abból csinálom talán a legtöbbet, de jelenleg nem megy 16 kilónál többel, még ez is nagyon nyögvenyelős a vége felé.

2019. ápr. 4. 14:19
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, és fogyni nem igazán áll szándékomban, nem sírnék persze, ha bizonyos helyekről lemenne még egy kicsi, de tudom én is, hogy nincs helyi fogyás, így megelégszem a formásodással is
2019. ápr. 4. 14:25
 9/11 anonim ***** válasza:

kaloriabazis.hu

Itt pontosan monitorozhatod a makróid és a kalóriád

2019. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Erre felesleges. Egyél húsokat, sajtot, tojást. Tésztában, rizsben is van valamennyi fehérje, azt is hozzá kell számolni a makrókhoz.
2019. ápr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!