Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kardiónak jó a fizikai munka?...

Kardiónak jó a fizikai munka? Aszfaltozás, betonkeverés, szobafestés, ácsmunka.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 13. 05:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Konkrétan a kardióhoz nem értek, de a tiszta és oxigéndús levegőn végzett mozgás jótékony hatását többször tapasztaltam.

A felsorolt szakmák helyett a járműforgalomtól mentes levegőt javaslom a természetben, főleg erdőben. Vagyis vannak olyan munkák is szép számmal. Én például méhésznél dolgozok egy tanyán, hogy megtanuljam. Előtte 6 évig fájt a derekam, minden munka kín volt, még a vagyonőri is. Egy hetes tanyasi mozgás után teljesen ledöbbentem mikor egyik reggel arra ébredtem hogy többé nem fáj a derekam és korlátlan ideig bírok ülni, állni és bármit csinálni. A jó levegőnek tulajdonítom, hisz előtte városi szmogban is mozogtam eleget, mégsem javult tőle, inkább rosszabbodott.

2019. ápr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A lehető legjobb!


Ettől épül az igazi izom!

2019. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem jó, mert ezek a munkák mind normál vagy közepes pulzusszámmal végezendők, a kardio viszont magas pulzusszámot "követel".
2019. ápr. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Kardió nem egyenlő magas pulzus. Nem követel magas pulzusszámot.
2019. ápr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem Kónya a magas pulzust a zsírégető pulzustartományra értette (120-140 1/min), amit egy állandó jelleggel végzett fizikai munka nem ér el, ezért kevésbé effektív a zsírégetés. Ugyan akkor ezt így nem jelenthető ki, hogy ha nem érem el a 120-as pulzust, vagy éppen 140 fölött van, nincs zsírégetés. Zsírégetés mindig van, 60-as és 180-as pulzuson is, a hatékonysága már más kérdés. :D A kérdésre válaszolva igen, arra válaszolva amit a kérdező kérdezni akart, nem a legoptimálisabb.
2019. ápr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Sokan azt hiszik, hogy a szervezet "zsírral működik"... De egyáltalán nem... Az elsődleges energiaforrása a szénhidrát. A másodlagos az "izmok" mert még azokat is sokkal könnyebben lebontja mint a zsírt. Ha a szervezet úgymond éhezik, akkor a legegyszerűbben, legkönnyebben hozzáférhető energiaforrást fogja használni. És ez nem a zsír... Épp ezért semmilyen fizikai munka sem hasonlítható össze a konkrét megfelelően kivitelezett kardio/aerob edzésekkel, főleg nem az egész napos fizikai munka... Igen, ha kalória deficitben vagyunk, akkor le fog csökkenni a testsúlyunk fizikai munka mellett is pulzusszámtól függetlenül, ugyanis miután a szervezet az izomtömeg nagyrészét is felélte, kénytelen lesz a zsírt is bontani... Ez nem edzés, ez nem diéta, ez nem egészséges... Ha megfelelő aerob/kardio edzés lenne a fizikai munka, akkor a fizikai munkások lennéken a legszálkásabbak, legfittebbek a világon... De ez messze nem így van... Sőt...
2019. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira vicces amikor halál komolyan értekeztek egy full troll kérdés alatt :D
2019. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 -> :D ;)
2019. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem
2020. dec. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!