Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek hatékonyabb lehet...

Szerintetek hatékonyabb lehet otthonra egy futópad, mint terembe járkálni? Valaki csinálja otthon a futást (nem a szabadban)?

Figyelt kérdés

Utazás a melóba és a meló sok időmet elveszi sajnos. Korábban felkelek, hogy lejussak a terembe, de ezt hosszútávon így nem bírom. Meló után teremmel összekötve majdnem 9 - 10 órára érek haza. Így meg (ha nem is sokat), de tudnék az edzésem előtt pihenni. Már az előny lenne, hogy nem érzem azt, hogy gyorsan-gyorsan csináljam, mert el kell érnem a csatlakozást. Vagy hogy nem bírom inkább hazamegy aludni, mert pár óra alvás nem elég. Diéta is inkább elveszi az erőm. (....) Arra gondoltam, hogy vennék futópadot otthoni használatra. Vélemény, tapasztalat, tanács?


L


2019. ápr. 14. 03:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sokat próbáltam a padot.


1) sokkal kevesebbet tudok padon futni, mint kint. És nem fizikai értelemben véve, mert padon alapjában véve könnyebb, hanem mentálisan. Egyszerűen annyira monoton, hogy negyed óra után már kínlódom, fél óra már szó szerint gyötrelem. Kínt lazán futok 1-2 órát.


2) csak jó minőségű padot érdemes venni. Az ilyen 100-150 ezer körüli darabok drágának tűnnek egy magánember számára, a valóságban viszont ezek még nagyon belépő szintűek, olcsó anyagokból, sok a műanyag, ami fém az is gyenge (persze, ha 40 kilós vagy, akkor kicsit tovább bírják). Emiatt gyakori vendég lesz a szerelő (már ha van egyáltalán alkatrész, mert gyakran az sincs). Ezek a cuccok inkább arra vannak kitalálva, hogy megvedd magadnak, aztán 2 alkalom után csak ruhaszárítonak használd, mert addigra letettél az újévi fogadalomról. A drága pad persze jó, csak azt kevesen fizetik meg.


Ha netán lakásban laksz, akkor további gond, hogy elég zajos is, az akartad lakó gyorsan jelezni fogja, hogy mit dübörögsz.



Én a futópadot tuti nem erőltetném, de ha tudsz venni minőségi darabot, és bírod a használatát, akkor mondjuk a téli időszakban segíthet, ha nem akarsz kint futni. Inkább fuss a lakó helyeden door-to-door, azzal sok időt lehet spórolni.

2019. ápr. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minek akarsz kidobni 200.000-et, vegyél egy jó futócipőt, és fuss a szabadban. Ha mást Nem csinálnál a teremben, akkor igazából felesleges lejárni.
2019. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség....most jön a jóidő :D Ezerszer jobb kinn a szabadban futni,mint a négy fal között. Futópad árát egy guggoló állványra + kétkezes rúdra és tárcsára költeném a helyedben. Tudnál erősíteni otthon , kardiónak meg jó lenne a futás a szabadban.


[link]


Egy ilyet 20-25 ezerből tudsz venni, hozzá pedig a rúd + tárcsa kb ugyanennyiből kijönne.

2019. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!