Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ebben az esetben hogyan...

Ebben az esetben hogyan tudnám növelni a súlyt?

Figyelt kérdés

minden izomcsoportnál, gyakorlatnál 3 széria van, 1 széria= 12, 9, 6 az ismétlés, de egymás útán, tehát ha megvan a 12 ismétlés csökkentek a súlyon és akkora súllyal dolgzom, hogy már csak 6 megy. Nem értem, hogy akkor hogyan tudnám idővel növelni a súlyt, ha mindig csökkentek és azzal dolgozom úgymond bukásig. Most hülyén írtam le, de a lényeg szerintem benne van :D


Tudom, hogy több fajta variáció létezik, de engem ez érdekelne leginkább


Köszönöm annak előre is, aki tud ebben segíteni :)



Tudom, hogy több variáció létezik. De csak érdekelne, hogy ennél



2019. ápr. 14. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:

X súllyal megcsinálsz 12 ismétlést, utána ~0,9X súllyal meg 9-et? Nem inlább növeled a súlyt és úgy csökkented az ismétlést?

Ahhoz hogy sorozatonként 2-3 ismétléssel csökkentsd az ismétlést, nem kell változtatni a súlyon, csak megtalálni azt a súlyt amibe éppen hogy 12 megy, azaz a 12 ismétléses maxodat. Következő sorozatban már csak 9-10 ismétlés fog belemenni.

Vagy hagyományos piramis.

2019. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne csinálj piramist,szart se ér
2019. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
:D :D :D
2019. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi értelme a piramisnak.Nem fogsz tudni úgy felmenni nagy súlyig,ha elötte lefárasztod magad 12 ismétlésekkel.

Akkor inkább menj fel progresszíven egy 3-6 ismétléses csúcssorozatig és vedd vissza csinálj pár 8-10 ismétléses levezetőt kisebb súllyal

2019. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt azért így nem kéne kijelenteni. Értem én mire gondolsz, többeket láttam már így edzeni nem 80-100 kilóval bohóckodva, meg én is szoktam rendszeresen alkalmazni azt amit említettél. Bemelegítés után az első munkasorozat 3-5 ismétléses tartományban, pont azért amit írtál. Viszont a piramist mint módszert így lehúzni, és kijelenteni hogy szart sem ér, erős. Nagyon erős. :D Igazból szinte teljesen mindegy milyen tartományban dolgozol, csak legyen meg normálisan a sorozat. 100-ba nyomsz egy 15 ismétlést az első sorozatban, ez miatt a 3. sorban 130-ba nem megy 5 csak 4, hát kit érdekel, ezen nem múlik semmi.

Még azt is hozzátenném, hogy a legtöbben azt sem tudják hogyan kell piramist csinálni. Aki minden sorozatban bukásig megy, és a 3-4. sorozatban határozottabban gyengébb mint ha a 2. sorban felment volna az 1rm 95%-áig, az nem jól csinálja. Nagyon régóta megdöntött dolog, hogy az izomfejlődésnek nem feltétele a bukás. Nem mellesleg profi sportolók, mind testépítők, mind erőemelők, mind erősember versenyzők, előszeretettel használnak piramist az edzéseiken, minden gyakorlatban.

2019. ápr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még ami eszembe jutott a piramissal kapcsolatban: ha egyből felmész egy olyan súlyra, ami neked 3-5 ismétlést enged ~1 tartalékkal, az idegrendszered nem lesz olyan állapotban (hiába melegítesz be 10-15 ismétléses sorozatokkal 4-5 tartalék ismétléssel), hogy normálisan kontrolláld a súlyt. Több tényező is közrejátszik, amiért érdemes beiktatni a nagy súlyos sorozatok előtt legalább 2 lépcsőt, 5-10 ismétlésekkel mint munkasorozat. A saját tested de még az eszközök is máshogy viselkednek mondjuk 180-200kg körüli súlynál, mint egy 120-140-es bemelegítő sorozatnál. A rúd hajlása, a rúd közepére ható nyomaték, a padló süppedése, a cipőd lapulása, a tenyereden a bőr és a rúd közötti súrlódás, a gerincoszlop "megzuhanása", az öved és a tested kapcsolata, sőt még az öv is jobban tágul. Mert bizony tágul a poweres öv is. Hogy ha egy olyan idegrendszerrel mész bele a 200-ba ami utoljára 120-al vagy 140-el kapott terhelést, nem lesz kontrollált az első sorozatod. A második már igen. El lehet gondolkozni azon, hogy mi merít ki jobban: még egy sorozat 160-al és 180-al, vagy egy nem felkészült 200-as erőlködés.
2019. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!