Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg edzéstervet kell...

Tényleg edzéstervet kell váltani 4-6 hetente?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 15. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Olyan sűrűn nem muszáj. Ha a jelenlegivel már nem fejlődsz,vagy unod, akkor érdemes változtatni kicsit.
2019. ápr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MadSeal ***** válasza:
91%
Én 3 havonta szoktam
2019. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Néztem a Powerbuilder.hu hirdetését és azt írták,hogy havonta kapsz egy személyreszabott edzéstervet
2019. ápr. 15. 22:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Így van hogy minél több menjen nekik zsebre!
2019. ápr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Felesleges váltogatni. A súlyt váltogasd nagyobbra inkább, vagy ugyanazzal a súllyal próbálj többet nyomni.
2019. ápr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Félreértettél valamit, személyre szabott edzéstervet adnak a powerbuildernél amit addig kell csinálni amíg fejlődsz vele. Esetleg havonta frissítenek, és ha valamelyik gyakorlatban megakadtál vagy megsérültél, segítenek igazodni hozzá.
2019. ápr. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De úgy tudom hogy valami 4 hetes blokkokat csinálnak
2019. ápr. 16. 09:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Valamiből élni kell.

A gyakorlatokat érdemes minden edzésen variálni. Ha máshogy nem is, legalább a sorrendjüket, illetve az edzés metodikáját (vetkőző sorozatok, piramis, 5*5, erőltetett ismétlés, részismétlés, kirobbanó koncentrikus fázis vagy épp ellentartott lassú excentrikus, és még sorolhatnám.)

Az edzés felosztásán pedig érzésre kell változtatni. Értelemszerűen ha más unod a régit akkor illdomos. Bár 3-4, legkésőbb 6 havonta azért nem árt valami komolyabbat változtatni rajta.

Nagyon sok féle terv van, illetve edzésmódszer.

Lehet mellezni külön, de lehet tricepsszel, bicepsszel is egybekötve. De akár háttal is, vagy aki nagyon kínozni akarja magát akár váll mellé is berakhatja, bár nekem az egyáltalán nem jön be.

De lehet egész felsőtestre külön is edzeni, vagy teljes testre is. Esetleg minden "push" izomra, tehát váll,tricepsz, mell. Most kapásból írtam csak mellre két évre előre programot. A gyakorlatokból pedig még több variáció van.

2019. ápr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Maximális terheléses módszer is jó?
2019. ápr. 16. 11:31
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem te a periodizációra gondolhatsz, nem?
2019. ápr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!