Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2-3 hónapja nem csökken a...

2-3 hónapja nem csökken a súlyom pedig kalória deficitben vagyok és rendszeresen futok, mi lehet az ok?

Figyelt kérdés

Kb 7 hónapja futok rendszeresen, 2 naponta, de van hogy naponta. Emellett végig kalóriadeficites étrendben voltam, kalóriaszámlálgatással, le is fogytam 24 kilót.


165 centiméter vagyok férfi 30 éves, 54 kilóval. Az elmúlt 2 hónapban viszont alig fogytam...


Ennek mi lehet az oka? Amit tudok (segítségnek a diagnózisban):


Étrendemet betartom, még midnig deficitben vagyok kalória téren, ezért nem is értem hogy nem csökken a súly...


Folyamatosan napi szinten futok 50-60 perceket is néha, 10km-es tempóban néha rásprinteléssel


2-300-as mínusz kalórai, elvileg fogynom kéne csökkenniea súlyomnak mégsem ez történtik, vagy ha igen akkor észrevehetetlenül lassan (már a mérleget is hetek óta bámulom de semmi számottevő...


Persze elméleteim vannak, hogy talán izmosodok és az növeli a tömegem de azt hallottam ez csak kezdőknél van. Na most én 7 hónapja futok majdnem midnen nap így az nem tudom számít-e még kezdőségnek szerintem nem.


A kockák még nem látszanak telejsen a hasamon de már megjelentek valamennyire, tehát gondolom én hogy van még mit leadnom... Vagy maguka kockák majd "nőni" fognak kidomborodni, ha tömegnövelésre állok át, és azzal ne is foglalkozzak annyira?



2019. ápr. 20. 05:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Számold újra a kalóriaigenyed és a makrókat a zsír mentes testtömeged alapján, plusz tolj be heti 1 csaló napot, mert valószínűleg az anyagcserét egyenlő a nullával.
2019. ápr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha igen, és izmosodott biztosan nem izmosodsz, inkább elégetted azt az izmot is, ami valamikor rajtad volt. Kombinald a kardiot súlyzós edzessel, ha normális eredményeket akarsz (nem fogsz tőle izmosodni, nyugi).


Első voltam, csak ez meg lemaradt

2019. ápr. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az elmúlt pár hétben voltak bűnözős napok kérdés hogy mit jelent az pontosan? A kalória limitemet SOHA nem léptem szerintem túl mármint konkrétan azt hogy hízzak nem volt pluszban a napom de olyan volt hogy a napi 700 vagy néha 2-300 kalória mínusz nem volt meg hanem "nullán" voltam.


Akkor azt mondod húsvétre eresszem el mondjuk ma vagy holnap magam picit?


Csak attól félek hogy az a picit túlzás meg egyből visszamászik rám, vagy ez nem így megy egy "kiéheztetett" szervezetnél?

2019. ápr. 20. 09:25
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha nem csökken a súlyod, akkor nem lehetsz kaloria deificitben. Egyél még kevesebb kalóriát, mivel valószíüleg a kaloriadeficit amit kiszámoltál, az még a régebbi testsúlyodra volt releváns. Azóta csökkent a súlyod, vagyis a kaloria szükségleted is.
2019. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha megy is vissza valami, akkor az kb víz lesz. 1 Kg zsír 10000 kcal, ha 2 napig a szükséglet+5000-et ennél is max 1 kilót hiznal zsírban.


Arra ügyelj, hogy ne a világ összes szénhidrátját, sütikéjét, csokinyúlját edd meg, hanem inkább tojás, sonka, zöldség vonalon mozogj. A szénhidrátot pedig normális forrásból fedezd.


És tényleg iktass be sulyzos edzést, és a kardiot csokkentsd. Mert, ha elegeted az izomtomeged, akkor csökken a napi kalória igényed is.


[link]

2019. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tuti biztos kalóriadeficitben vagyok mert minden héten újraszámolom a kalóriabázist használom, az azért eddig nagyjából elég pontos volt, és észrevettem hogy egyre kevesebbet éget el a testem mivel kis súlyom lett, izom nélkül szinte.


Lehet az anyagcserém is lelassult mivel soha életemben nem reggeliztem délben szoktam először éhes lenni... és van hogy este 6-7 körül eszek de az szerintetek baj?


Ezzel nem azt akarom mondani hogy reggel bevágok egy halom kaját, hanem hogy a kalória keretemen belül még eszek valamit úgy hogy ne lépjem túl.


Megfogadom tanácsokat egy próbát mindenképp megérnek!

2019. ápr. 20. 10:54
 7/15 anonim ***** válasza:

Na most pár dolog:

Valószínűleg tényleg kicsit lelassulhatott az anyagcseréd, 1-1 nap csalónap nem számít, egy nap alatt nem fogsz 25kg ot hízni, de még 1 et sem, persze a mérleg többet fog mutatni majd 2-3 kilóval akár, a rengeteg ch által megkötött víz miatt elsősorban, meg hát ugye elvégre ettél egy csomót, az fizikailag benned van, a bélrendszeredben, az is súly, szóval kell kell görcsölni rajta.


Érdemes súlyzós edzést is csinálni, hogy maradjon meg izomzat, minél több van, azzal is egyre több kalóriát égetsz, még alvás közben is.


Ha továbbra is stagnálsz, csökkentsd 200 al a kalóriakereted.


hány kalória jelenleg a napi kereted?

2019. ápr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jelenleg a napi keretem 1600 kalória ennyit égetek legalábbis el a kalória bázis szerint de minden nap úgy fejeztem be eddig a napot hogy minimum 4-500 kalória mínuszban voltam de volt az esetek felében olyan is hogy 1000 kalóriás mínuszban voltam.


Tegnap megvolt a csaló nap, a húsvéti hacacáré miatt söröztem is meg süteményeket is ettem ma már dolgozott bennem a "lelkifúrka" megyek is majd futni de megfogadom ezta súlyzós edzést meg valóban érzem a futáson hogy egyre több időt kell futnom és már ugyanúgy nem kottyan meg egy óra futás se.


Ami még feltűnt nekem: ha volt néha csaló napom, utána másnap kétszer háromszor olyan jól bírtam bármit, pl futást, de ez gondolom normális a bevitt energiákat kezdi felhasználni a szervezetem.


Igazából a hasi kockák miatt akarok lemenni minél kevesebb testzsír százalékra, mert nem tudom hogy majd izomépítésnél nőnek-e azok is de hogy mindenhová megy valamennyi zsír vissza az szinte biztos ahogyan hallottam, így minél jobb módon akarnám megőrizni ezeket ha már ennyit "dolgoztam" úgymond vele.

2019. ápr. 21. 07:11
 9/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy a kalória számlálók mennyit kalóriát határoznak meg neked, az hogy is mondjam.. nem 100% bizonyságú. Lehet hogy azt írja, hogy 1600 a kalóriaigényed, és közben csak 1200.

Persze nagyon fontos kihangsúlyoznom, hogy amennyibne jól értem, de most 1200 kalórián lehetsz kb, ez már alacsony.

Kezd el a súlyzós edzést, és szerintem azzal együtt egy kicsit emelj a kalórián. (fehérjéből, és zsírból ha lehet)

A lényeg, ami már írtak előttem is, hogy amennyiben nem fogsz, nem vagy minuszban. Hiába a számolás, nem 100% pontosságúak. (de még1x: ne menj 1200 alá)

2019. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az még segítene, hogy férfi, vagy nő vagy? Mennyi idős?
2019. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!