Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van égő fájdalom az...

Miért van égő fájdalom az izmaimban amikor edzek vagy csak nehezet emelek?

Figyelt kérdés

Egy éve kezdtem el edzeni saját testsúllyal. Csak szinten tartani akarok és erősödni. Az izom nagysága nem annyira tényező mint az hogy jobb legyen a teherbírásom.


100 fekvőt lenyomni 3 szettben nem jelent gondot. De van hogy a munkahelyen nehezebbet emelek, 10-15kg és van hogy égető érzés van a karjaimban, a bicepszben és a vállamban.

Nem tudom hogy ez normális vagy csak velem fordul elő.

Azt hittem egy év után jobb erőben leszek.

Netán valami izomzatot éríntő betegség lehet?



2019. ápr. 22. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A terheles jellege miatt van.

Altalaban elmondhato, hogy aki nagy izomtomeggel rendelkezik, az egy relative kisebb, de hosszabb ideig tarto konstans (nem impulzus szeru mint a fekvotamasz vagy a sulyzozas) terhelest rosszul viseli. Az adott izomcsoport gyorsan telitodik verrel, gyorsan durran es savasodik, gyorsan farad. En 200-al huzok fel es 30-37,5 kg egykezes sulyzokkal csinalom a fej fole nyomast, de pl. egy fuggony felrakasa, vagy egy 20 kilos szerszamoslada cipelese 3-400m-en, hat nem egyszeru. 😃 De, meg mindig jobban megy es kevesbe megterhelo, mint egy nem edzo kolleganak, csak az edzoteremben hasznalt sulyokhoz kepest mas. Bicepszem, vallam gyorsan bedurran, es egy 1,5m-es fuggony felrakasa utan jobban elfaradok mint egy valledzes utan.

Tovabba mikor az edzoteremben dolgozol, pl. bicepszezel, nem a teljes mozgaspalyan dolgozol (jobb esetben), azaz nem akasztod ki teljesen a konyokod minden ismetlesnel. Mig a munkahelyeden a 15 kilos emelesnel kevesbe figyelsz oda, nyujtott karral van elofeszitve az izom. Kicsit hajlitsd be, vegezd ugy a hetkoznapi mozgasokat, hogy azok konvergaljanak a sulyzos mozdulatokhoz. Hiaba vagy eros, ha nem tudod hasznalni a fizikumod az edzotermen kivul.

Funkcionalitasban valahol itt kezdodik az erosember es az eroemeles sportok beli differencia, de az mas tema.

2019. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nekem igazából az a cél hogy az alsó testemhez edzem a felsőt. Mindig is comb-ban és vádliban voltam vastagabb, de felső test átlagos volt. Most már alakulok, de meglepő hogy néha nem jól viselem a fizikai munkát holott minden nap edzek.

Mostmár tudom miért.

Volt egy Lengyel munkatárs aki ki volt gyúrva, de nem volt sok ereje amikor melóztunk, mostmár megértem miért.



Ment a zöld kéz. :)

2019. ápr. 23. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!