Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha csinálnék oldalemeléseket,...

Ha csinálnék oldalemeléseket, erősödne a fekvenyomásom? Gyenge a vállam

Figyelt kérdés

2019. ápr. 24. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tudod mivel erősödne a legjobban?

Több fekvenyomással.

De komolyan.

Főleg, hogy az oldalsó váll alig dolgozik

2019. ápr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Összetettebb ez annál hogy egy dolgot erősíts. Tricepsz, első váll és még hátra is kell erősíteni hogy elbírd a nagy súlyt.
2019. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szergej55 ***** válasza:
Meg vannak tervezve a fekvenyomás súlyai? Mert úgy egy idő után nem lehet fejlődni, hogy lemegyünk, aztán lesz valami, ahogy érzem.
2019. ápr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Edzésenként növelem meg van deload
2019. ápr. 24. 23:43
 5/13 anonim ***** válasza:
Épp hogy nem válból kell nyomni. Legtöbb edző lenyomat az emberrel egy kőkemény vállprogramot és utána engedi fekvenyomni hogy véletlenül se vállból nyomd mert már akkor nem is birnád.
2019. ápr. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Először is, az oldalemelés nem erőgyakorlat, a vállizom izolációjához jó, testépítés szempontjából. De a vállzom tömegét/erejét sem az oldalemelés adja, hanem a fej fölé nyomások.

Másodszor, a fekvenyomásodat a következő gyakorlatok erősítik: fekvenyomás, részleges nyomás, padlóról nyomás, tolódzkodás, döntött t. evezés szűken, döntött t. evezés fordított fogással, felhúzás, guggolás.

2019. ápr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De a részleges nyomás,padlóról nyomás meg a tolódzkodás a tricepszet erősíti,nekem a vállam gyenge
2019. ápr. 25. 10:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyenes padon nyomasnal a vall pont annyira kapcsolodik be a gyakorlatba, hogy a kulonbozo nyomasok elegendoen erositik. Ha nagyon vallkoncentralt a nyomasod, celszeru lehet ujra tanulni nyomni. Nalam is elofordul, hogy nagy sulyoknal vallbol probalok kompenzalni jopar edzes utan, ilyenkor kell egy nagy deload, es raszanni 2-3 edzest (vagy tobbet) arra, hogy az izomzatot es az idegrendszert visszaszoktasd a helyes kivitelezeshez. Legalabbis en igy tapasztaltam.
2019. ápr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem vállcentrikus.De már 2 éve semmit sem tudtam emelni a fekvenyomásomon,pedig csak 110kg-t tudok kinyomni.Ez a gyenge vállaim miatt van szerintem.
2019. ápr. 25. 12:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Pihenj 2-3 hetet. Viccen kivul.
2019. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!