Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehetséges, hogy 1 óra...

Hogy lehetséges, hogy 1 óra futással is nagyjából annyi kalóriát lehet elégetni, mint mondjuk 1 óra súlyzós edzéssel?

Figyelt kérdés
Mármint az az 1 óra súlyzós edzés nekem nagyon jól tud esni, frissitő meg minden, de egy óra futástól viszont kb. meghalnék, már 20 perc után is beszédülök nem is tudom, hogy bír valaki 1 órán át futni.Ez a kettő tényleg ugyanannyi kalóriát éget el vagy ennyire nem bírom a futást?(normális tempójú futásra gondolok itt szabályos légzéssel).

2019. ápr. 24. 19:38
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

az hogy súlyzózni tudsz, nem egyenlő azzal, hogy van állóképességed.

futás hagyományosan cardio edzés, nem is értem hogyan akarod összehasonlítani a súlyzózással.

és mint cardio, egyértelműen több kalóriát éget, nem izmot építesz vele

2019. ápr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Futásnál ha túl magas a pulzusod akkor nem csak kalóriát hanem izmot is égetsz, pulzusod legyen 130-160 között akkor égeted a legtöbb zsirt. Tehát nem kell kifutni a beled hanem csak szép nyugodtan kocogj egy 130 as pulzusszámmal és égeted a kalóriákat.
2019. ápr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-es én is tudom, hogy cardio a futás, de több helyen is láttam, hogy feltüntettek egymás alá különböző sportokat és ez a kettő 1 óra alatt mindíg hasonló mennyiségű kalóriát égetett el azért hasonlítom őket össze.Tudom, hogy teljesen mások, de ez volt ott én sem akartam nagyon elhinni, de már több helyen láttam, hogy hasolóak az értékeik és ezért kérdeztem.
2019. ápr. 24. 20:23
 4/13 A kérdező kommentje:
2-es köszi a tippet hát igen én csak kocogni szoktam, intenzívebb futás nem is esik jól.Mondjuk azt sajnos nem tudom, hogy a pulzusszámom pontosan mennyi, de kocogással csak nem megy 160 fölé.
2019. ápr. 24. 20:29
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom honnan szedted ezt,de 1 óra súlyzós edzés fele annyi kalóriát nem éget el,mint 1 óra futás
2019. ápr. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Na vajon honnan, rákeresel aztán mindjárt ott van.Kalóriabázison is azt írják h 1 óra futas kb. 700 1 óra súlyzós meg 500.Talán ha vennéd a fáradtságot h utánnanézz tudnád.Te nemtom honnan szedted amit írsz hol olvastad vagy ki mondta, mert amit én mondtam az tényleg ott van és a kalóriabázist sokan is használják.
2019. ápr. 25. 10:19
 7/13 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis aztán nagyon mérvadó..Profi edző által írt könyvben olvastam,hogy a súlyzózás kcal égetés szempontjából jelentéktelen.Mégis miért égetne el a súlyok emelgetése olyan sok kalóriát?

Meg azt vedd figyelembe,hogy az 1 óra súlyzós edzés az nem folyamatos,mert gondolom pihensz pár percet a sorozatok között

2019. ápr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Futás, közepes tempó kb 800 kalória, intenzíven kb 1000-1500 kalória. Súlyzós edzés kb 500. De a konkrét érték teljesen egyéntől függ, nemtől, kortól, testtömegtől, edzettségi szinttől változik. Alapvetően a kalóriaégetés mértéke az átlagpulzustól függ. Mivel futás során folyamatosan magas, súlyzózás alatt meg csak akkor amikor épp az adott sorozatot csinálod, egyértelmű, hogy a futás több kalóriát éget.

2019. ápr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát én intenzív tempóban nem szoktam futni hiába 1000 valamennyi kalóriákat éget el, mert nem bírom.De még arra a 800-asra se mert ha őszinte vagyok magammal tudom h a közepes tempó is kb. az első 15 percben van meg ezért néztem kocogásnál es az volt 700 körüli nyilván minél intenzívebb annál többet lehet vele égetni, de én ezt mondtam is, hogy nem a szupergyors futásra gondolok.
2019. ápr. 25. 17:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Az "intenzív tempó" mindenkinek egyéni. Itt a pulzustól függ minden. Ha valakinek a 7 perces kilométerek alatt is felmegy a pulzusa a maximum 90%-a környékére, akkor az intenzív futás. Más meg 4 perces kilométereket fut 70%-os pulzuson, neki akkor az közepes tempó. Ha úgy érzed, hogy nehéz és nem bírod, akkor biztos, hogy magas a pulzusod közben. De hogy hány kalória, azt a testi paramétereid is nagyban befolyásolják. Egy 45 kilós csaj nyilván jóval kevesebb energiát használ fel, mint egy 100 kilós kigyúrt pasi ugyanannál a tempónál.
2019. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!