Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az normális hogy jobban edzem...

Az normális hogy jobban edzem a lábaimat futással mint gugolással vagy deadliftel?

Figyelt kérdés

Nem vagyok testépítő, sem fitness model, csak hobbi szinten edzek.


178 cm magas és 95 kg vagyok most.


Kb 7 éve edzek, de csak 2 hónapja deadliftelek és gugolok, így még elég pici súlyokkal dolgozok.


Gugolásból egy belemegítő set után 4X6 darabot csinálok 80kgal a hátamon.


Deadliftem is még elég gyenge, mert még mindig minden héten tudom növelni a súlyt. Most pont 110kgal csináltam 4X6ot.


Persze a kettőt nem egy napon.


Azt vettem észre, hogy ezzel a két gyakorlattal annyira a lábamat nem erőltetem meg. Nyílván van izomlázam, de még soha sem volt hogy nem tudtam volna lemenni a lépcsőn :D



Viszont tegnap elmentem a Margit szigetre futni, egyből 5,5kmt egész normális, 25 perces idővel, úgy hogy amúgy egyátalán nem futok...


... de olyan szinten fájnak a lábaim, hogy csak korlátba kapaszkodva tudok lépcsőzni és leginkább csak fekszem most :D


Hogy lehet hogy a futás jobban kikészít mint a lábra tervezett gyakorlatok (tudom a deadlift annyira nem).


Meg folyamatos edzésben vagyok így az sem lehet, hogy rég nem mozogtam így hírtelen szétroncsoltam az izmaimat, meg ez csak kifejezetten durva izomláz, nem ödéma vagy bármi más sérülés.


Érdemes futást be építeni az edzéstervbe ilyen súlynál? Gondolom heti 1 margit sziget még nem megtehelő az izületeknek meg izomtömeget sem vesztek, de ha igen azt is írjátok le.



2019. ápr. 28. 02:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Vagy izomnövelés vagy futás. A kettő együtt nem fér meg!
2019. ápr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Így van. Vagy ez, vagy az. Válassz!
2019. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kivéve ha kokszoksz, akkor mehet mindkettő
2019. ápr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Teljesen más mozgásforma. Továbbá az izomláz se nem feltétele, se nem jele az izomfejlődésnek. Nézz utána, mi is az izomláz, mi okozza.

A használt súlyok sem túl nagyok még, idővel jön az erő lábra is. Guggolásnál fontos, hogy használd ki a teljes mozgástartományt. Fél ismétlésekkel ha 200-at raksz a rúdra, akkor sem terhelsz eleget. A felhúzás meg nem kifejeztten láb gyakorlat. Előbb fog elfáradni az alsó hát, alkar, váll mint a láb, főleg kezdőknél.

A kettő együtt magas szinten valóban nem megy. De a 25 perces szigetkör és a 80kg-os guggolás még mindkettőben kezdőszint, mindkettőt lehet drasztikusan növelni natúrban is, egymás mellett. Csak nyilván idő kell hozzá, nem 1-2 hónap, hanem évek.

2019. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az átlagpulzusod futás közben jóval magasabb. Ha laktátküszöb fölött futsz, izomlázad lesz. Guggolás közben meg csak addig magas a pulzusod, amíg végzed az adott gyakorlatot, utána pihenéskor lemegy.


A 25 perces szigetkör amúgy egyáltalán nem kezdő szint, főleg nem egy 95 kilós embertől. Ez 5 percen belüli km átlag. A rendszeresen futók nagyrésze sem tud 25 perces szigetkört. A kezdő szint 35-40 perc.

2019. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tiszában vagyok vele hogy az 5 perces tempó mit jelent. Nem vagyunk egyformák, teljesen fölösleges másokhoz viszonyítani.

"úgy hogy amúgy egyátalán nem futok..." attól hogy neked vagy nekem meg az emberek 3/4-ének nem kezdő szint, a kérdezőnek az.

2019. ápr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6# Nyílván fitt vagyok, így eleve nem vagyok "kezdző" ... szóval nem vagyok összehasonlítható olyannal aki egyátalán nem mozog és úgy indul neki.


Csak eddig nem futottam. Legalábbis utoljára amikor 64kg voltam 16 évesen.

2019. ápr. 28. 17:59
 8/12 anonim ***** válasza:

Tehát futni nem szoktál. Azaz futásban kezdő vagy, és hiába jó az ~5 perces tempó, nálad lesz még az sokkal jobb is, ha elkezdesz rendszeresen futni. Csupán arra akarok rávilágítani, hogy valószínűleg különösen jó adottságod van a futáshoz, így még bőven javulni fogsz benne, ergo saját magadhoz képest a futásban kezdő vagy. Ha most így futsz, meg merem kockáztatni hogy fél év és 4 perces tempóban lefutod ugyan ezt a távot. Nem degradálás, hanem épp ellenkezőleg, elismerés gyanánt írom azt hogy kezdő vagy futásban ezzel az idővel.

Ha valaki életében nem járt még konditeremben, de belever 8-at 100 kilóba a fekvenyomó padon, attól még ugyan úgy kezdő mint akin rajta marad az 50 kiló. Csak neki valószínűleg 200 körül lesz az 1rm-je pár éven belül, míg az előzőnek soha nem lesz 120-130 kiló fölött.

Remélem érted már miért írtam azt, amit. :)

2019. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A kérdéshez vissza térve, nyílván a futást nem magas szinten akarom csinálni csak heti 1x egy sziget kör vagy akár 2 hetente, attól függ hogyan bírom.


A testépítés érdekel igazán, de ott sincsenek versenyszerű céljaim, csak inkább a fitness model kinézet érdekel meg hogy fitt legyek.


Azaz lényegében a mostani súlyom a célom, csak szálkásabban, de már most is látszanak valamennyire a kockáim, de még koránt sem vagyok szálkás.


Ilyen célokkal is rossz ötlet a futás?


Vagy ha éppen nem is jó ötlet, nagyon rossz ötlet?


Mert ha éppen nem segít sokat vagy csak picit dobja vissza a fejlődésemet azt nem tartom problémának.

2019. ápr. 28. 19:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Heti egy szigetkör negatívan biztosan nem befolyásolja a fejlődésed. Nyugodtan futhatsz.
2019. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!