Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy izomcsoport edzése 2x egy...

Egy izomcsoport edzése 2x egy héten haladóként működhet?

Figyelt kérdés
Vegyük pl a melledzést. Eddig hetente egyszer került rá sor, ez nálam 14 sorozatot jelentett. Azon gondolkoztam hogy tudnék e profitálni belőle ha felosztanám két részre. Tehát heti 7-7 sorozat lenne. Ezzel kapcsolatos ötleteiteket, tapasztalataitokat szeretném meghallgatni. Elég lesz 3 nap a regenerálódásra? Hogy alakuljon a volumen, az intenzitás? Nem szeretnlm mélyebben kifejteni lényeg hogy az eddig a 14 sorozat úgy nézett ki hogy az első 3 egyfajta felvezetés volt majd az azt követő 7 bukásig ment majd az utolsó 4 kisebb súllyal magas ismétlésszámmal. Gondoltam átállók arra hogy 2 edzés 7-7 sorozattal amiből 2 felvezetés aztán 5 bukásig majd esetleg +1 magas ismétlésszámmal.

2019. máj. 1. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem hogy működik, hanem kifejezetten jól működnek a hasonló edzéstervek naturban, haladóként.

3 nap elég a regenerálódásra. A volumen ugyan az mint egy komplett melledzésen, csak az izomfáradás okozta hátrányokkal kevésbé kell számolni.

Az elképzelésed rendben van, annyit javítanék rajta, hogy nem kell minden sorozatban bukásig menni. A bukás nem feltétele az izomfejlődésnek, inkább úgy edzenék hogy "fél"-egy ismétlés maradjon még benned a sorozat végén.

Mivel így egy (a kérdésnél maradva) melledzésed (vagy hát, láb, kar, váll, mindegyik) időtartama a felére csökken, egy nap leedhetsz 2 nagyobb és egy kisebb, vagy 1 nagyobb és kisebb izomcsoportot is. Pl.: hétfő - mell, hát, váll, szerda - láb, bicepsz, tricepsz, csütörtök mell, hát, váll, szombat - láb, bicepsz, tricepsz. Máshogy is feloszthatod, csinálhatsz nyomó-húzó napot, illetve nyomó-húzó-láb napot is, ahogy neked bejön. Ha rengeteg időd van terembe járni, egy átlagos 3 napos osztott edzéstervet is kettészedhetsz 6 napra.

2019. máj. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen amúgy naturál vagyok és 3-4 éve edzek. Eddig heti 5-6 edzés volt, inkább 5 mert már nem bírom:'D Heti 1x került sor minden izomra. Aztán gondoltam hogy kipróbálom most ezt a módszert egy nagyobb és egy kisebb izomcsoporton aztán ha működik alkalmazom akár az összes többinél.
2019. máj. 1. 21:39
 3/3 anonim ***** válasza:
82%
Nincs mit ragozni. A heti egy alkalom mellre 14 sorozatnal jobb a heti ketto alkalommal 7-7. És ez igaz a többi izom csoportra is. Így pedig egy nap akár végig lehet menni a teljes felső testen...
2019. máj. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!