Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik tömegnövelő lenne...

Melyik tömegnövelő lenne alkalmasabb számomra?

Figyelt kérdés

20 éves fiú (180cm, 70kg), nehezen hízó alkat vagyok. 3-4 hónapja edzek már, most úgy döntöttem némi segítségez nyúlok.


Étrendem már 80%-ban beállt (még van mit csiszolni, de kialakul), vitamint már kinéztem, kreatin monohirdát is megvan.


Már csak egy fehérje, vagy egy komplett tömegnövelő por hiányzik hogy kiegészítsem az étrendemet.


Kettő félét néztem ki:

PVL - Mutant Mass és Jumbo Professional.



Tápanyagtartalom 100g-ban:

Jumbo PRO:

Fehérje: 34,1g

Szénhidrát: 48g [28g cukor]

Ár: 342Ft/100g


Mutant Mass:

Fehérje: 20g

Szénhidrát: 67g [13g cukor]

Ár: 210Ft/100g


Tehát, a Jumbo mellett szól, hogy 100g-ra vetítve 14g-mal több fehérjét tartalmaz, viszont ellene szól, hogy a szénhidrát 58%-a cukor, míg a Mutant Mass-ben csak 20%. Valamint a Jumbo 60%-kal drágább, mint a Mutant Mass. A Mutant Mass 100g-ra számolva kb. 2x kalóriát tartalmaz.

Az egyéb összetételben még annyiban különbözik, hogy a Jumboban van 4g kreatin 100g-ban.


Ennek fényében, melyiket lenne hasznosabb fogyasztanom? HANGSÚLYOZOM, hogy az étrendem megvan, a betartásában még fejlődők, de jó úton járok.


Vagy esetleg vegyek külön fehérjét, szénhidrátot (dextróz??), és kreatint, és abból csináljak egy mixet?


Előre is köszönöm a segítséget!



2019. máj. 8. 18:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Jumbo
2019. máj. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!