Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Más hobbi sportolóknál is...

Más hobbi sportolóknál is jelen van olyan mértékben a tiltott teljesítmény fokozó szerek használata mint a kondisoknál?

Figyelt kérdés

Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy a margitszigeten futó vagy egy hobbi úszó EPO-t vagy akármit toljon.


Amatőr gyúrósoknak meg kb az első alkalommal áll már ki a fenekükből a tű...


Miért van ez? Illetve tudtok bármit, hogy valaki foglalkozik ezzel a problémával Magyarországon? Vagy jól van ez így, oszt szarnak rá az illetékesek?


2019. máj. 19. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van egy haverom aki az nb1-ben focizik. Ő is használ meccs előtt illegális teljesítmény fokozót, ahogy a csapattársai is!
2019. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hobbi szinten igen, itt van a legtöbb PED.

Egyrészt azért lehet, mert itt a leglátványosabb a hatásuk, másrészt meg azt vettem észre, hogy itt vannak a hobbisták a legjobban rágörcsölve az eredményekre (legyen az kinézet vagy erő)

2019. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért hobby sportoló és hobby sportoló közt hatalmas a különbség.

Aki a margiton fut az nem valószínű,hogy nevezni fog az olimpiára.


A kondis viszont mivel réteg sport hamar a profikközé kerülhet. (Mivel nem olipiai sport)

Egy profi sportolónak pedig sokkal jobb mint egy hobbysnak. Ő ebböl él(ne) olyan dologból amit szeret.


A másik,hogy csak a gyúrás az ahol gyorsan látványos eredmény érhetőel cuccozva.

A többi sportnál egyáltalán nem biztos az eredmény. Azaz nem az erő/kitartás dominálnott az doppingnak nem jut döntő szerep.


Meg persze edzés munka és modszer sokkal fontosabb. A kondisnál ez nemnagyon van jelen,legyen nagy és erős.


Amúgy a kondinál ez annyira álltalános,hogy ez számit normálisnak.

Akkor meg minek foglalkozni vele. Minden országnak van dopping ellenes szervezete,de 1,2,3 több versenyt lefujni mert minde sportoló teljesítményt fokoz az kicsit sem lenne jó a sportnak.

Nézdmeg az oroszokat,akik már az olimpián sem indulhatnak.

2019. máj. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A kérdés a hobbi sportolókról szólt.

A futó nem fog olimpiára nevezni ( amúgy oda nem lehet nevezni hanem kvalifikálni kell magad)


De a kondiba járok se fognak még csak a bivalybasznádi testépítő versenyre se nevezni, hanem úgymond jól akar kinézni.


Az nb1 meg nem is értem, hogy jön ide. Havi több milliós fizuk mennek ott, jóhogy mindenki megtesz mindent, hogy odakerüljön. Mondjuk nem látszik az eredményeken. De ez más kérdés.


Itt a kérdés a hobbiból sportolókról szól.

2019. máj. 19. 14:58
 5/12 A kérdező kommentje:

Az meg, hogy van dopping ellenes szervezet az tiszta sor. De az az élsport miatt van.


Itt inkább olyanra gondoltam, hogy mondjuk az egészségügyi minisztériumban feltűnik valakinek, hogy ez nem normális dolog, hogy egyes emberek ellenőrizetlen gyógyszereket injektálnak magukba és mondjuk ez ellen tesznek valamit.

2019. máj. 19. 14:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Tobbek kozott ezert lett buntetedo a terjesztese. En akkoriban csoppentem bele rendszeresen a kondiba, mikor btk-ba kerult az arusitasuk, igy nincs nagy referenciam. De en ezt a mindenki nyomja orrba-szajba dolgot annyira nem latom. Edzettem megyeszekhelyen ~6 evet, a fovarosban ~4-et. Azert nem sok olyan fizikum jott szembe, amire azt mondom, ez ku_va nagy, vagy/es romszaraz, tuti hogy nyom valamit. Eroszintben sem latok kiemelkedoket, a "szokasos" natur, atlagnal erosebb 120-130-as szeria nyomas, 160-180 szeria guggolas, 200 koruli szeria huzas meg a koxosok kozott is ritka.

A kerdesre valaszolva, szerintem nem. Pont azert amit a kollega mar leirt.

2019. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nézd én sem látom konkrétan azt az öltözőben, hogy beszúrja magának. De elég itt visszalapozni pár oldalt és minden második kérdés szteroidos. Utóbbi időben törlik őket, de régen borzasztó volt. Vagy vannak bizonyos fórumok ahol nyíltan megy a téma, még csak regelni se kell...
2019. máj. 19. 15:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem az oltozos bulira gondoltam, nem is azt irtam. Csupan a fizikumok, formak, eroszintek nem hozzak at ezt szamomra.
2019. máj. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi minisztériumban nem fogfeltünni senkinek,mert nem arra fokuszálnak,hogy van évi ~15fura megbetegdésszerüség amibe 2meghal,12pedig egészéletére KO lesz.

És van 1akinek semmi baja.

A doppingellenesek dolga lenne. De ha vki nem indul versenyen az szerintem nem dopingol mert nincs értelme.

2019. máj. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"De ha vki nem indul versenyen az szerintem nem dopingol mert nincs értelme."


Ennyire ne legyél naiv!

2019. máj. 20. 06:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!