Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi ideig kéne "sétálni" a...

Mennyi ideig kéne "sétálni" a futópadon egy embernek 6-7 km/h-val (azaz sietős tempóban), hogy meglegyen a napi 8 km-es táv?

Figyelt kérdés

Lehet amúgy hogy az "Tudományok" témakörben kellett volna föltennem ezt a kérdést, mert szimplán matematika (amihez én hülye vagyok).


De az orvos nekem előírta a napi szintű 8 km-es sétát, lévén magas a koleszterinem és a vérnyomásom 28 évesen.

(Azért javasolta ezt, mert az egyik páciense is hasonló problémákkal küzdött, de ő megfogadta ezt a "mindennapos 8 km-es séta" szisztémát - akár esőben, hóban, viharban, munka után, vagy holtfáradtan is - és ezáltal helyreállt az egészsége és leadott 13 kg-t.)


Viszont sajnos én egy nagyon "kényelmes" ember vagyok (őszintén szégyenlem -.-"). Ezért inkább "sétálnék" egy konditerem futópadján, mint mondjuk esőben meg viharban.


Ugyanakkor lusta is vagyok - ezt mégjobban szégyenlem 😭 - de szeretném magammal megszerettetni a mozgás örömét, ezért gondoltam első körben a "sétát". Szeretném, ha a folyamatos mozgás hatására megjönne a kedvem a valódi sportoláshoz. (Segíthetne nekem leszokni a káros szenvedélyeimről is.)


Jelenleg egy kórosan elhízott, túlsúlyos ember vagyok, aki nagyon egészségtelenül él. De nem szeretnék örökké az maradni. Viszont a "mélyvíz" helyett inkább "apró lépésekben" szeretnék elindulni a változás irányába.


Ha valaki segítene nekem ezügyben, annak őszintén hálás leszek.


2019. máj. 24. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha egy icipicit feljebb tekerjük 8 km/h-ra, akkor pontosan egy órát.
2019. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6 km/h sebességgel számolva 1 óra 20 percet. De a 6 km/h nem séta, aki nincs formában, annak megerőltető tempó lesz.
2019. máj. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

# 1

Én csak attól félek, hogy idő előtt kifulladok ha ezt egyhuzamba kéne lenyomni. De ha tegyük fel sétálok 8km/h-val - ha figyelembe vesszük hogy 180 cm és legalább 130 kg vagyok - akkor mennyi pihenőt tarthatok úgy, hogy közben ne essek ki a ritmusból és ezek a pihenők egyenként mennyi ideig tarthatnak?

2019. máj. 24. 15:21
 4/11 anonim ***** válasza:

Celszeru egyben megcsinalni, ez alol nem nagyon tudsz kibujni.

Ajanlom hogy kezdd el olyan ember mellett a sulyzozast, aki ert hozza. Fontos hogy ertsen hozza, illetve tisztaban legyen ag esetleges testi problemaiddal (vernyomas, vercukor, izulet, gerinc problemak, ilyesmik).

Tobb szempontbol is jo, egyreszt az is kaloriat eget, masreszt ha sulyzozas utan setalsz fel orat, hatekonyabb, harmadreszt a koleszterin, vercukor, nemi hormon termelesedre is pozitivan hat --> egeszseges.

2019. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha meg nincs ra lehetoseged, kezdd el 15 perc setaval, kovetkezo heten menjen 30 perc, utana 45, vegen 60. Minden mozgasformanal az egyik legfontosabb a fokozatossag.
2019. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, hogy a faxért nem mész el ingyen napi 3 valahova, ami 20 percre van tőled.
2019. máj. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# 6

Nem azt mondtam hogy egyáltalán nem akarok kimenni a szabad levegőre, hanem hogy nem akarnám erőltetni viharban meg esőben. Nagy különbség. :)

2019. máj. 25. 13:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért akkora nagy 2012 világvége vihar nincs hogy ne lehessen sétálni, de ha van is tudod hányszor lesz olyan és mennyi esélyel? Egyébbként nyár lesz. Annyival megoldhatnád hogy sétálsz mindig pl meloba, boltba, posta, stb. illetve ha nincs meg a napi adag sétálsz mellé, és úgy nem kell fizetned se. ha tudni akarod hogy mikor lesz meg a 8km akkor talán lépésszámláló óra vagy telefon alkalmazás ha netán jók akkor használhatóak avagy pályán tudod mennyi 1 kör úgy is meg van ha sétálsz boltba stb akkor nem kell 1órát se tán sétálnod külön hogy meg legyen a 8km.
2019. máj. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8 #

Igazából a másik nagy nyűg számomra túlzott meleg és napsütés kb. 30 fok felett. Az a baj hogy ilyenkor (a túlsúly miatt) mindig izzadok mint egy ló, szédülök, a fejem fáj, és ha sokáig tart az ilyen állapot, akkor ájulás.


A lépésszámláló nem egy rossz ötlet (gondoltam rá én is).


El akarok jutni arra a szintre, hogy ne okozzon fejtörést nekem se az eső (megfázás), se a kánikula (hőguta), aztán ha ez megvan, jöhet a kocogás is (az a baj, hogy a futást az én esetben az orvos megtiltotta, mert a magas vérnyomás problémát okozhat).

2019. máj. 26. 17:39
 10/11 anonim ***** válasza:
A meleg nem nyug az segit fejlodesben. Illetve kiizzadod a rossz anyagokat a testedbol amivel egeszsegesebb leszel lasd szaunaba is azert jarnak. Na akkor mar ingyen terem berlet meg szauna napozol kozbe akkor szolarium is ennyit meg lehet sporolni. Friss levegon meg mindenkepp job b mint a terembe
2019. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!