Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a baj a legtöbb személyi...

Mi a baj a legtöbb személyi edzővel?

Figyelt kérdés
Folyton azt olvasom, hogy milyen sok kókler van a személyi edzők között. Milyen szakmai hibákat szoktak elkövetni, amivel kiérdemlik ezt az ellenszenvet?

2019. jún. 12. 19:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vannak...
2019. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1-es: Nem mindenki képes ám egyedül megtanulni edzeni, helyes testtartásban, szabályosan elvégezni a gyakorlatokat, összeállítani egy épkézláb edzéstervet és étkezési tervet stb.
2019. jún. 12. 19:22
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekemállt egy a kondiban lehúzni, hogy márpedig vegyek órát és irány a lányok hoz ugrabugrálni, kardiózzak egy órát merthogy máskülönben meg fogok sérülni, szart nem fog érezni az edzésem.

Hiába mondtam, hogy csak felszednék 10kg-t, nem élsportoló akarok lenni és, hogy 4 éve hagytam abba a kondit, elōtte van úgy 6 év edzésmúltam, szóval hagyjon békén, mert tudom mit csinálok.

2019. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

“1-es: Nem mindenki képes ám egyedül megtanulni edzeni, helyes testtartásban, szabályosan elvégezni a gyakorlatokat, összeállítani egy épkézláb edzéstervet és étkezési tervet stb”


Az a baj, hogy ezt sok okj edzővel sem! Sokan nulla edzésmúltal mennek el képzésre. Gondolhatod, hogy mennyit értenek hozzá.

2019. jún. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Van olyan suli, ahol rendesen megtanítják az alapokat?

Mondjuk, ha jobban belegondolok, hiába jó a suli, mivel vannak a "magolós" fajták, akik vizsgára beseggelik az anyagot úgy, hogy fel sem fogják a lényeget. Pár hét múlva meg aztán szépen el is felejtik az egészet...

Elhivatottság, szakmai igényesség kellene.

2019. jún. 12. 22:27
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék általánosítani, mert igenis vannak nagyon jó személyi edzők, akik tényleg jó szakemberek. Most pedig jön a DE... El kell mondjam, hogy főleg az utóbbi időben láttam azt egy-két személyi edzőnél, hogy nem figyelnek, nem ellenőrzik, hogy az adott személy jól végzi-e a gyakorlatot, magára hagyják, csinálja csak ahogy akarja. A másik dolog amit megemlítenék, hogy vannak olyan személyi edzők, akiknek személyi edzőre lenne szükségük. Lehet ez az én hülyeségem, de ha nekem egy olyan személyi edző akarja megmondani a tutit, akin nem látszik, hogy életében valaha sportolt valamit, akkor nem tudnám komolyan venni, mert nekem hiteltelen.
2019. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Azert mert gyors megszerezni a papirt mig tudasuk nem no. Gondolj bele nem10 evig kell tanulnod okj-t papirert mig 10ev edzes multal is lehet meg fejlodni meg tanulni.

Papiral meg okosnak erzik magukat

Illetve meg egy szemelyi edzo nelkul is megtudod tanulni rendesen gyakorlatokat mig edzo rosszl megtanithatja. Es programot sem tud irni szemelyre szoloan nincs meg ra tudasa inkabb sajat magad ismered tested hogy tudd mit kelljen csinalnod.

2019. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

- fenntartható és egészséges étrend helyett szezonális diétákat ajánlanak

- nincsenek tisztában az anabolikus, metabolikus és katabolikus folyamatokkal, hatásokkal, és hogy mi váltja ki őket

- nem tanítják, vagy nem tanítják rendesen az összetett barbell alapgyakorlatokat, holott ezek képzik a súlyedzés alapját

- technikai tévhiteket terjesztenek pl guggolásnál a térd nem mehet túl a lábujjhegyen, evezés közben nem mozoghat a törzs

- értelmetlenül bíztatják a klienseiket drága tápkiegészítők vásárlására, amikre valójában semmi szükségük nincs

- nem tanítanak tárcsamatekot és így az ezáltal mérendő progressziót sem

- a szabadsúlyos gyakorlatok helyes és biztonságos kivitelezésének megtanítása helyett szeretik gépekbe ültetni a klienseiket, megkímélve önmagukat a személyi edzés legfontosabb elemétől

- vagy nem fektetnek elég hangsúlyt a mobilitásra és prehabilitációra, vagy többet foglalkoznak vele mint a valós edzéssel (így értelmét veszti)

- túlértékelik a kardióedzést, főleg ha az izmot építeni kívánó kliensüket futópadra állítják

- ahelyett, hogy elindítanák az oktatásuk alatt állóakat a edzésben és megadják a kellő alaptudást, kezdőlöketet, önbizalmat és agy-izom kapcsolatot, inkább arra mennek hogy ezek közül 1-2 legyen csak meg így legyenek az edzőre utalva a konditeremben, ne tudjanak se merjenek nélküle edzeni, ami neki jó mert kapja a pénzt

- meg vannak győződve róla hogy mindent a legjobban tudnak, mintha a pár hónapos OKJ papír többet jelentene mint mások több éves profi edzésmúltja

- lehúzós, dilettáns attitűd, ezt nem kell réazleteznem


Ezek lennének a negatív tulajdonságok, amivel bizony a mai "személyi edzők" túlnyomórésze rendelkezik. Nem a szakmát kritizálom, hanem azt az irányt amit az elmúlt pár évben vett és annak képviselőit.

2019. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Van olyan suli, ahol rendesen megtanítják az alapokat?"

Tfre kell járni, meg mellette nem árt ha elvegzel egy profi személyi edző tanfolyamot (pl Domonkos Zsolt Weider képzését, az tuti nem lehúzás). Meg mellette leginkább éveket kell eltölteni ebben a sportban, és elérni valamit, mert sok dolgot nem is lehet tanulni, csak tapasztalni.

2019. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2: Én ezt az első választ a *rossz* személyi edzőkre, ahogy Te írtad, kóklerekre értettem.
2019. jún. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!