Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata TRT-vel (tesztoszteron pótlás)?

Figyelt kérdés

Röviden a TRT az tesztoszteronpótló kezelés férfiaknak, akiket alacsony T szinttel diagnosztizáltak. Az enyém 11 nmol/l (317 ng/dl), a referenciatartomány nagyjából 10-35 (ng/dl-ben 300-1100). A referenciaértékbe beletartozik mindenki, 90 évesek is. Az én szintem alacsonyabb, mint az átlag 80+ férfié. 20-as éveim végén járok, ennyi idősen az optimális 28-35 nmol/l.


Megnéztem mit lehet tenni a T szintem növelése érdekében, és kiderült, hogy igazából úgy ilyen alacsony a szintem, hogy minden létező dolgot ami növelné a szintem már csinálom egy jóideje. Heti 4 súlyzós edzés, egyszer 35-40 perc futás. Multivitamin, gramm pontos étrend, magas fehérjebevitel (2,5g/ttkg), jó zsírok fogyasztása (napi 40-50g lenmag/tökmagolaj). Eleget alszom, napi 8-9 óra. Nem iszom alkoholt, cukrot sem fogyasztok. Testzsírom kb. 13-14% (183cm 81 kg). Étrendemben igazából csak hús van (csirkemell vagy marhacomb, napi 60-70 deka), napi 1 izolátum, napi 1 kazein. CH kizárólag natúr zabpehely, és jázmin/basmati rizs. Napi egyszer nagy adag zöldség. Valószínűleg amikor még nem sportoltam, nem volt étrendem, volt rajtam 10 kiló plusz, akkor a T szintem 10 alatt volt, onnan hoztam vissza 10 felé.


Így nem látok más megoldást, mint belekezdeni a terápiába. Ez viszont egy élethosszig tartó kezelés. Most nem akarom leírni az alacsony T szint tüneteit, de 10-ből 9 teljesen igaz rám. Hosszú évek óta. Röviden így nézne ki: orvos által ellenőrzött körülmények között, heti 100-200 mg tesztoszteron injekció (Tesztoszteron propionát/enantát/cipionát). Orvos írja fel a gyógyszert, így gyógyszertári minőségű, nem underground cucc. Eleinte vérvizsgálat havonta, amíg be nem állítja a magas-optimális tartományba (25-30 nmol). Azután vérvizsgálat félévente. Havi költsége nagyjából 10 ezer Ft/hó.


Rengeteget olvastam az elmúlt időben amerikai fórumokon a kezelésről, ott már eléggé elterjedt. 100-ból 99 ember drámai pozitív változásokról számolt be, életminőség/életkedv/energia/libidó/motiváció/versenyszellem/magabiztosság stb. területén.


Holnapra van időpontom endokrinológusnál.


2019. jún. 19. 15:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Csináld, sportolói körökben én még nem hallottam negatív tapasztalatot róla. 10k/hó bőven megéri a drasztikusan javuló életminőséget és fizikai teljesítményt.
2019. jún. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:

Azok a tesztoszteron verziók amiket írsz azokkal az a baj, hogy Magyarországon nincsenek törzskönyvezve. Itthon injekciósban a nebido van forgalomban ami undekanoát és nem is 10 rongy egy ampula hanem majd 3x annyi.


De lehet van valami újdonság ezen a téren. Amerikában valóban új írják fel mint itthon az algopyrint, de itthon hát... Majd számolj be, hogy mi volt!

2019. jún. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
92%

Kulfoldon a nebido 4ml-es csomagban van forgalomban 15000ft korul. Itthon is 4ml, 27ezer ft, bayer gyartmany, kb 10-15 hetre eleg.


Kerdezo ha tenyleg ez a problema ne is gondolkozz rajta tovabb, egyertelmuen megeri. Oriasi valtozast tud hozni.

2019. jún. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Csináld csak!
2019. jún. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
Ez azért nem úgy megy, hogy csináld csak. Azért várjuk meg az orvos mit mind. Bár tudom, itt mindenki okosabb mint egy orvos és felülbírálja őket simán...
2019. jún. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
*mond
2019. jún. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

#5

Ez elég nyilvánvaló, hiszen orvos nélkül nincs recept...

Deeee mindegy.

2019. jún. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
Ma megy orvoshoz. Szóval még nincs recept, lehet nem is lesz. Ez nem amerika...
2019. jún. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Még mindig az várom, hogy hol mondta itt bárki is, hogy ne azt csinálja, amit az orvos javasol... Mert hogy mi "okosabbak" vagyunk az orvosoknál, hisz nem ezt mondtad?
2019. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
Ha nem lesz recept mindegy mit mondunk tehat az orvos dont mindenkepp💁🙏
2019. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!