Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Sport, mozgás » Testépítés

A kérdés

Szem bevérzése természetes?

Sziasztok, ez már a harmadik alkalom, hogy a jobb szemem bevérzett. Ált. minden hónapban amikor emelek a súlyokon, bevérzik (és érdekes, csak a jobb szemem) Ma például nehezebb súllyal deadliftezem, mint amennyivel szoktam, és már megint szép piros a szemem. Ez mennyire természetes? Van aggodalomra okom? Nem fáj vagy ilyesmi, általában 1-2 nap és elmúlik, csak nem szép látvány.

20/N

Keress kérdéseket hasonló témákban: szem, bevérzés, testépítés

júl. 11. 21:37  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Ez természetes, valakinél ki jön.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont júl. 11. 22:02 Privát üzenet
Egyáltalán nem az! Inkább ne emeld (max fél-1 kg-t).

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont júl. 11. 22:04 Privát üzenet
Orvost kérdezz lehet-e belőle problémád. Mennyivel emeled a súlyt és milyen gyakorisággal ?

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont júl. 11. 22:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Eddig 50 kg-al csinaltam, most 60-ra emeltem. 1 héten 2x szoktam deadliftezni.

# 4/11Időpont júl. 11. 22:44 Privát üzenet
Hát őszintén.. egy orvos nem árthat, de az én logikám szerint (ami simán lehet hibás) ha egy ilyen előfordul a szemedben (ami már önmagában is ijesztő, elvégre a szemed az) akkor miért ne fordulhatna elő az agyadban? Mindenesetre egy dokit kérdezz meg róla, vagy a powerbuilder csoportba az fb-n, hátha az erőemelők között van bárkinek hasonló tapasztalata.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont júl. 11. 22:56 Privát üzenet
Van akinek az orra vérzik, vagy a szeme vérzik be. Vékony hajszálerek hamar elpattannak. De azért a vérnyomásod rendben van?

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont júl. 11. 23:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mértem többször is, a vérnyomásom tökéletes.

# 7/11Időpont júl. 11. 23:35 Privát üzenet

Nagyon nem normális.

Ne a fejedet kell erőlködni...

Azon még ájulás hoz is vezethet...

Tanulj meg helyesen végezni, és kész.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont júl. 11. 23:39 Privát üzenet
NEM természetes. A túlzott erőlködés akár a retina leválását is okozhatja. Nézesd meg magad szemésszel, és kerüld az olyan szintű erőlködést, amikor "lüktet a fejed", mert az a túlerőltetés jele.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont júl. 12. 08:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szerintem jól végeztem a gyakorlatot, izomlázam is van rendesen.. Amúgy múlt hónapban amikor ugyanez történt (amikor növeltem a súlyokon), voltam szemészeten, mert azt hittem, valami allergia, de a szemész azt mondta semmi gond a szememmel, (igazából fogalma se volt, hogy mi okozhatta a bevérzést, szóval valami allergiára gyanakodott ő is). Felírt egy szemcseppet, de másnapra el is múlt magától.

Utánanéztem külföldi fórumokon, tényleg elég gyakori problémának tűnik, és sokan írják, hogy a légzéstechnikával lehet gond, ha ilyen történik. Kövire odafigyelek rá. :)

# 10/11Időpont júl. 12. 23:28 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen gyakran természetes a túledzés?
A gyakori túledzés természetes vagy én csinálok valamit rosszul?
Edzés után mesterséges multivitamin helyett (tabletta, pezsgőtabletta) milyen természetes ételt kellene ennem ami pótolná a vitaminokat?
Hogyan lehetne ezen, természetes úton segíteni?
Érdemes lenne természetes tesztofokozókat szednem?
Ha pl veszek egy adag proteint, használom xy ideig amíg el nem fogy, de utána leállok vele akkor is tapasztalható lesz a visszafejlődés mint a steroidnál? Vagy a proteinnél nem mert az természetes?

Kérdések a Sport, mozgás rovatbólKérdések a Testépítés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!