Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szem bevérzése természetes?

Szem bevérzése természetes?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez már a harmadik alkalom, hogy a jobb szemem bevérzett. Ált. minden hónapban amikor emelek a súlyokon, bevérzik (és érdekes, csak a jobb szemem) Ma például nehezebb súllyal deadliftezem, mint amennyivel szoktam, és már megint szép piros a szemem. Ez mennyire természetes? Van aggodalomra okom? Nem fáj vagy ilyesmi, általában 1-2 nap és elmúlik, csak nem szép látvány.


20/N



2019. júl. 11. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez természetes, valakinél ki jön.
2019. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem az! Inkább ne emeld (max fél-1 kg-t).
2019. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Orvost kérdezz lehet-e belőle problémád. Mennyivel emeled a súlyt és milyen gyakorisággal ?
2019. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eddig 50 kg-al csinaltam, most 60-ra emeltem. 1 héten 2x szoktam deadliftezni.
2019. júl. 11. 22:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát őszintén.. egy orvos nem árthat, de az én logikám szerint (ami simán lehet hibás) ha egy ilyen előfordul a szemedben (ami már önmagában is ijesztő, elvégre a szemed az) akkor miért ne fordulhatna elő az agyadban? Mindenesetre egy dokit kérdezz meg róla, vagy a powerbuilder csoportba az fb-n, hátha az erőemelők között van bárkinek hasonló tapasztalata.
2019. júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Van akinek az orra vérzik, vagy a szeme vérzik be. Vékony hajszálerek hamar elpattannak. De azért a vérnyomásod rendben van?
2019. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mértem többször is, a vérnyomásom tökéletes.
2019. júl. 11. 23:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem normális.

Ne a fejedet kell erőlködni...

Azon még ájulás hoz is vezethet...

Tanulj meg helyesen végezni, és kész.

2019. júl. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
NEM természetes. A túlzott erőlködés akár a retina leválását is okozhatja. Nézesd meg magad szemésszel, és kerüld az olyan szintű erőlködést, amikor "lüktet a fejed", mert az a túlerőltetés jele.
2019. júl. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem jól végeztem a gyakorlatot, izomlázam is van rendesen.. Amúgy múlt hónapban amikor ugyanez történt (amikor növeltem a súlyokon), voltam szemészeten, mert azt hittem, valami allergia, de a szemész azt mondta semmi gond a szememmel, (igazából fogalma se volt, hogy mi okozhatta a bevérzést, szóval valami allergiára gyanakodott ő is). Felírt egy szemcseppet, de másnapra el is múlt magától.


Utánanéztem külföldi fórumokon, tényleg elég gyakori problémának tűnik, és sokan írják, hogy a légzéstechnikával lehet gond, ha ilyen történik. Kövire odafigyelek rá. :)

2019. júl. 12. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!