Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Vajon sikerülhet e? Voltam...

Vajon sikerülhet e? Voltam futóversenyen,5 km-es távon. Az így jártam anyátokkal sorozatban Barney Stinson fogadott a barátaival hogy nem kell készülni egy ilyen versenyre, csak oda kell menni és lefutni.

Figyelt kérdés
Hát ezt tettem én is.21:45 alatt sikerült is lefutnom és előkelő helyezést elérnem.Ha csak így nekiesnék egy maratonnak azt is bírnám? Vagy arra azért készüljek valamilyen formában? Az jó lehet, ha minden hétvégén elmegyek futni, és mindig 5 km-el többet? Vagy egyéb felkészülési ötleteket tudnátok e mondani?

2019. okt. 6. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szóval úgy gondolod, hogy mivel lefutottál 5km-t, legközelebb már maratont futsz? Hmm... nehéz eldönteni ilyenkor, hogy komoly a kérdés vagy csak trollkodik a kérdező :)
2019. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A 21:45 szép idő elsőre, de egy maraton az más világ. Ott 30 km-től szoktak jönni a gondok. Még azoknak is, akik rendesen felkészülnek. Az izomzatod, ízületeid, állóképességed fel kell készüljön arra, hogy nem 21 percig hanem 4-5 órán át fogsz futni. Kellenek hosszú, lassú alapozó futások, minimum 20 km-esek, minimum minden héten egyszer, pár hónapon át. De ahhoz már eleve kell némi futómúlt, hogy edzésen le tudj futni 20 km-t. Szóval semmiképp ne indulj el csak úgy poénból egy maratonon, mert csúnya szenvedés vagy feladás lesz a vége. Én 3 hónapot futottam előtte, ez elég kevésnek számít, de csak a teljesítés volt a célom, az idő nem számított. De mások simán van, hogy fél-egy évet is célzottan készülnek egy maratonra.
2019. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%
Túlértékelt dolog a maraton. 1-1.5 hónap alatt simán bárkit felkészül rá.
2019. okt. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
a másodiknak igazat adok. 30 után jönnek a gondok, és meglásd mi lesz 38 után. Tehát a maraton előtt néhány felest fuss le, hogy gőzöd legyen a dologról
2019. okt. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3: Remélem irónia volt:D
2020. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze ugyanaz! Probald ki!

Hihi

2020. okt. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!