Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A magyar szenior atlétika...

A magyar szenior atlétika bajnokságon tényleg ennyire kevesen vesznek részt? Miért?

Figyelt kérdés

Ez az idei eredmény

[link]



5000m futás 35-40 es korosztály 1 résztvevő? Ezt jól értelmezem? Odament egy ember, lefutotta az 5k-t és ő a magyar bajnok??? Ez valami vicc akar lenni?


Vagy itt nem indulhat akárki, hanem kvalifikálni kell és az ilyen keveseknek sikerül, vagy hogyan működik ez?


Szívesen kipróbálnám magamat én is. Ebben a korcsoportban vagyok és 5k a legjobb számom, de ez így vicc. 😒



2019. nov. 23. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz ez. Szenior bajnokságokon annyira nem szoktak sokan indulni. Sokan nem is tudják, hogy lehet versenyezni 30 év felett is..
2019. dec. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy kapok választ, köszi :)


Hát de azért vitatkoznék. Nem rossz? 35-40 korosztály, 5000m futás, 1 darab induló. Egy! Így nem nagy kunszt bajnoknak lenni.


Azért furcsálom csak mert egyszerű futóversenyeken, ilyen vivicitta meg wizzair, ezrek indulnak és vannak egész gyorsak amatőrök is, akik biztos szeretnek versengeni.


Én jövőre szeretnék indulni, elnézve az idei eredményt jó eséllyel leszek magyar bajnok, de két indulóból nem nagy ügy. Nem hiszem, hogy erre így igazán büszke lehet az ember.


Nem igazán van reklámozva az esemény, az atlétika szövetség gondolom nagy ívben szarik a szeniorokra, szóval valószínű nem is tudnak róla az emberek, hogy van ilyen.

2019. dec. 6. 13:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Más sportágban vagyok szenior versenyző és nálunk még ennyi induló sincs, sőt nincs is Magyarországon verseny.

Nem hiszem, hogy az atlétikai szövetség nem foglalkozik vele, hiszen rendez versenyeket. Az én sportágomban szenior verseny csak külföldön van.

A wizzair és társai futóverseny jól meg van reklámozva, rengeteg amatőr indul, plusz nem igényel nagy felkészülést.

Szenior versenyekről sokan nem is tudnak, plusz általában az induláshoz kell egyesület, versenyengedély stb. Ezeket azok tudják, akik rendszeresen lejárnak klubba edzeni. Általában a meghívókat ilyen versenyekre is a kluboknak küldik ki. Ha érdekel indulj te is. Igy jövőre már két induló is lesz. Vagy ha nagyobb versenyre szeretnél menni, akkor keress nemzetközi master versenyeket.

2019. dec. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Indulnék én, de érted az ciki, hogy elmondhatom magamról, hogy én vagyok a bajnok. Aztán ha visszakérdeznek, hogy mennyien indultak? Khm ketten :D
2019. dec. 8. 13:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval ez így nem verseny, ez bohóckodás. Sajnos :(
2019. dec. 8. 13:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Szenior verseny, megértem ha juniorként cikinek gondolod, de felnőtt ember vagy.. Plusz ki tudja, lehet, hogy jövőre többen indulnak.
2019. dec. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magyar bajnokságról tudod magad kvalifikálni nemzetközi versenyekre is. (akár EB, VB) De ne csodálkozz ha ott se lesznek nagyon sokan. 85 év fölötti nők között 3 induló volt 400 m-en világbajnokságon. Mégsem mondták, hogy de ciki legyőztem 2 embert plusz 50 milliót aki el se mert vagy tudott indulni.
2021. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!