Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Pulzusmérős okosórát vagy...

Pulzusmérős okosórát vagy pulzusmérő pántot vegyek? Melyiket érné meg jobban?

Figyelt kérdés
Olyanra lenne szükségem ami elég pontosan mér, edzés közben nem hinném, hogy nézegetném az értékeket. Eddig mikor telefonnal futottam sem álltam meg nézni. Az viszont fontos, hogy ne kelljen nagyon sokat ráköltenem, mert nem is biztos, hogy használnám sokáig. Vagy ha rg-re és a balett óráimon is szeretném használni lehet az óra okosabb megoldás? Futni, úszni, (es talán rg, balett ) használnám. És ami fontos hogy legyen iOs kompatibilis, meg jó lenne ha a runtasticcal is össze lehetne szinkronizálni. Ez így kicsit zűrös lett, de köszi hogy elolvastad
2019. dec. 8. 23:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Ami még szűkíti az óráknál a kört, hogy elég vékony csuklóm van, a 40mm apple watch is elég durumb volt. Tehát nem is lehet túl nagy kijelzője az órának, hogy jó legyen
2019. dec. 8. 23:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Balettre minek pulzusmérés?


Állóképességi sportolóknak lett kitalálva a pulzusszám alapú edzés.

2019. dec. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mellkaspánt pontosabban mér, mint az órák optikai szenzora. Ellenben kérdés mit akarsz a futásnál, úszásnál, mert a Polar, Garmin órák optikai pulzusmérője bőven elég egyenletes futásnál pulzuskontrollhoz, ellenben rövid résztávoknál nem sokat segítenek. Ellenben ha pánttal futsz, és nem nézel semmit közben, nem tudom hogyan menne a pulzuskontroll, oké, hogy esetleg telefon figyelmeztethetne rezgéssel, de azért én ezt kevésnek érzem. Úgy értem fura, hogy azt mondod, úgysem néznéd, mégis nagyon fontos a pulzusmérés pontossága.


Egyébként úszásnál furának tartom a telefon + pánt kombót. Mert elvileg lehetséges pl. Polar H10 pánttal, elindítod telefonról, mérsz a pánttal, majd visszaszinkronizálod, de szerintem ez kényelmetlenebb, mint órával a medencéből indítani.


Szóval én inkább óra párti vagyok, de nem ilyen Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi okosórákra gondolok, hanem kimondottan sport célokra fejlesztett Polar, Garmin vagy Suunto órákra, éa ha kell a nagyobb pulzusmérési pontosság, akkor ezekhez mellkaspánt. Arra kell vigyázni, hogy nem mindegyik vízálló, úszásra is alkalmas órával működik a mellkaspánt úszásnál.

2019. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!