Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Élsportolókat miért fizetik túl?

Élsportolókat miért fizetik túl?

Figyelt kérdés

A közvélekedéssel szemben az valójában egy öncélú dolog, és nem igaz az a nyálas, kamu szöveg hogy ők a "Hazáért és a Nemzetért." bla bla bla csinálják.


Nincs semmi gond azzal hogy ha bevallja hogy sportból akar megélni és meggazdagodni, de miért kell erre közpénzt használni?



2020. jan. 7. 19:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Aki olimpiai érmeket hoz haza vagy nemzetközi versenyeket nyer az megérdemli.

De ezeket a focistákat azért mert O1G szereti a focit.

2020. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
Szóval az a kérdésed, miért kell egy nemzet élére allítani követhető példaképeket?
2020. jan. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

# 2


Erre a példakép dologra nagyon kíváncsi vagyok. Kérlek fejtsd ki részletesen hogy mire gondolsz. Tehát ha jól értem azért példakép mert sportol? Több tízezer hobbi sportoló van az országban akik munkájuk mellett sportolnak. Akkor ők is példaképek?

2020. jan. 8. 08:16
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Gyerekek szazai kezdtek el uszni Egerszegi hatasara, aztan most Hosszú Katinka hatasara. Ugyanez igaz a Liu testverek es a gyorskori, vagy meg lehetne sorolni. Ezek a gyerekek valoszinuleg egeszseges, jolnevelt felnottek lesznek, a tarsadalom számára hasznosak, dolgos becsuletes felnottek.


Az hogy kit fizetnek tul vagy kit nem az nem magyar kezdemenyezes. A magyar labdarugasban azert lehet ekkora fizetes mert a kultoldi gigafizetes kozvetve a mienkre is hatassal van. Ha egy magyar klub egy kulfoldi jatekost akar igazolni akkor kénytelen olyan bert kinalni ami versenyre kel pl egy angol masodosztalyu csapat fizetesi ajanlataval. Aztan ha idehoznak egy kulfoldit sok penzert az automatikusan felveri a magyar jatekosok arat. Ilyen egyszeru.


Nem azert fizet a fradi meg a vidi 10milliokat a játékosoknak mert ok ajanljak fel a jatekosnak hogy nezd Bode, jo fej vagyok 20millioval tobbet adok mint amit a teljesitmenyed alapjan erdemelnel..azert fizetnek ennyit mert a piac igy van bearazva

2020. jan. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

# 4


Dolgos, jól nevelt, becsületes. Tehát akkor ez azért van mert sportolnak rendszeresen minden nap? Én 17 éves koromtól kezdve napi szinten sportolok napi 1-2 órát.


Akkor tehát én is példakép lehetek gyerekeknek?


Hiszen én is sportolok. Nem?

2020. jan. 8. 10:55
 6/17 anonim ***** válasza:

2:

Miért ne lehetnének self-made példaképeink, miért kell államilag agyontámogatott példaképeket gyártani?

2020. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Neked nincs akkora reklámértéked a heti 2x kényelmes nagymamaúszással munka után, mint egy világhírű élsportolónak, aki rekordokat úszik.
2020. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

4:

A példakép koncepció ott bukik meg, hogy azok a gyerekek élsportolókat nevelő klubokban kezdtek el sportolni, ahol a cél a legjobbak kiválogatása és azok versenyre felkészítése, és nem az, hogy elindítsák őket az egészséges, sportos életmód útján. Ennek megfelelően többségük lemorzsolódott, rossz esetben örökre megutálva a testmozgást. A tömegsportot, szabadidősportot meg nem igazán támogatja az állam.


Egyébként ha működne a koncepció, akkor élen járna a magyar lakossá testmozgásban. Ehhez képest a béka hatsója alatt vagyunk testmozgásban, olyan országok köröznek le, ahol ritkaság az egyetlen olimpiai arany is olimpiánként. Elhízásban a vilagon top 10-ben vagyunk.


A gyerekeket nem kamu példaképekkel kell megfogni, hanem megmutatni nekik, hogyan lehet élvezetből sportolni, illetve felépíteni szabadidősport közösségeket, ahová szívesen járnak, anélkül hogy mindannyian a legjobbak akarjanak lenni. Mert legjobból nem lehet több, qz élsportban törvényszerűen sokszor annyi a vesztes, mint a győztes, egy hatékony élsport pedig szelektál rendesen. Ezzel semmi baj, csak ne az adófizetők pénzéből...

2020. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A sport jó hatással van a mentális képességekre.

Ha nem sportolnék gyerekkorom óta, karrieremben, semmimben nem tartanék ott ahol ma. Fix, mert rengeteg megrendelőmet, kuncsaftomat is a sportársak tették ki. Erőt lendületet is innen kaptam.

En is híresseg utan kezdtem a sportomat gyerekkoromban. Tény én színesz miatt, nem élsportoló miatt.

De persze kell hozzá mentális képesség is, amire jó hatással lehet :)

Ha segghülye vagy, csak a sporttól nem leszel zseni... ahogy látom vannak itt ebből a kategóriából is.

2020. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Aki rendszeresen sportol, egy csapat es egy kozosseg tagja az olyan magatartasformat tanul ami segiti az eletben. Kitarto lesz, motivalt, celtudatos stb stb. Es nem utolso sorban egeszsegesebb aminek erezheto penzugyi hatasa is van.
2020. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!