Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mi az oka annak, hogy a Red...

Mi az oka annak, hogy a Red Bull második számú ülésében az előtte/utána remekül teljesítő versenyzők sorra égnek be és véreznek el?

Figyelt kérdés

Még eleinte, Gasly idejében én is azt hittem hogy a gyerek gyenge, de azóta miután kirakták ő is bizonyította a kis csapatnál hogy mégis csak jó versenyző. Albon ugyanez volt, amíg "lent" ment addig újoncként is jól ment, aztán mikor felkerült hirtelen elfelejtett vezetni, kilométerekre volt lemaradva Verstappentől. Ha még Kvyatot is belevesszük aki szintén nagy ígéret volt aztán kifakult a Red Bullnál, akkor már Albonnál gyanús volt nekem ez, de az igazi gyanút beigazoló esemény az Perez idei teljesítménye, ami az elődök nyomdokain haladva siralmas eddig, pedig láttuk tavaly mire képes, egy klasszis versenyző.

Adott négy név, akik mind ígéretesek, mind jól nyomják más csapatnál, aztán a Red Bullban meg mind a négyen egy Yuji Ide szintet tolnak kis túlzással, mérföldekkel lemaradva Verstappentől, és még annyi pontot se szereznek, mint a gyengébb csapattal előtte/utána.

Nekem ez bűzlik. Itt nem egy ember formahanyatlásáról van szó, négy külön pilóta, mind tehetséges, mind más életkorú, máshonnét jön, más stílusban vezet, más az erőssége - és mégis mind a négy csúnyán leszerepel.

Itt már nem lehet arra fogni hogy gyenge pilóták, még arra se hogy rutintalanok (Perez). Az oké hogy Verstappen klasszis, de nem csak tőle kapnak ki, hanem a Ferrariktól, McLarenektől, sőt 1-2 éve a Renaultkról is rendre kikaptak ugyanazzal az autóval amivel Verstappen meg Hamiltonék levesébe köp bele rendszeresen.

Ez nekem nem kerek. Mi lehet itt az ok? Marko?



2021. máj. 31. 01:33
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
valszeg nem fekszik nekik az autó, de szerintem Perezzel várjunk még kicsit.
2021. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Verstappen egy őstehetség, tudja hogyan kell leszerelni a csapattársat, ugyanilyen Hamilton, Schumacher és Senna is ilyen volt.

És ebben partner a csapat is nyilván, ővé az elsőbbség, ő ül az autóban évek óta, rá igazítják, az ő vezetési stílusának megfelelő autót építenek.


Én se írnám le Checot még.


Jah és nem vagyok Max rajongó, sőt...

Forza Ferrari! <3

2021. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valaki szerint az autó nagyon Verstappenre van optimalizálva, de nem hiszem, hogy pusztán csak erről van szó. Szerintem egyszerűen rossz a légkör, és igen: Marko. A Red Bull-család mindig is hírhedten türelmetlen volt az új emberekkel. Aki nem mutat szinte egyből kivételesen jó készségeket, azt rövid úton berakják a "reménytelen, nem vesződünk vele" dobozba, megsemmisítik az önbecsülését, és legfeljebb addig vezetgethet náluk, amíg nem találnak a helyére más kipróbálandó embert, egyébként viszont akár év közben is lefokozzák vagy kirakják (Kvjat 2016-ban a Red Bulltól, 2017-ben a Torótól lett kitéve szezon közben, vagy pl. Gasly 2019-ben). Egyszerűen nem érezni azt, hogy "igen, mi most legalább egy évre bizalmat szavaztunk ennek és ennek a versenyzőnek". Volt olyan fiatal az utánpótlás szériákban, aki kijelentette, hogy nem fog a Red Bull programhoz csatlakozni, mert nem szeretné, hogy Markóék kisiklassák a karrierjét.

Na most Pérez nem fiatal, de valószínűleg benne is ott a nyomás, hogy miért pont vele lennének türelmesebbek?

2021. máj. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Perec mindig is csak egy középszer volt. Ezt itt is láthatjuk.
2021. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem nincs itt semmi különösebb rejtély, Verstappen a mezőny legjobb (vagy esetleg második legjobb) pilótája, aki ezeket a relatíve nímand arcokat ennyivel veri, kész. Én már a szezon előtt is arra számítottam, hogy Perez oktatva lesz keményen, és már azon is meglepődtem hogy Imolában nyert egy kvalit Maxszal szemben.

Verstappen már Ricciardot is elég stabilan verte a vége felé, szóval ilyen Perez meg még annál is alacsonyabb szintű versenyzőknek semmi esélye ellene.

2021. máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%

Ez a Mercedes / Red Bull uralom se lenne annyira nyomasztó ha nem Hamilton és Max vezetné őket. Oké, ez a 2 legjobb kocsi, de mivel ezekben ülnek a legjobb versenyzők is, még plusz pár tizeddel előrébb vannak mint kéne. Szorosabb években lehet látni, hogy mennyit számít a versenyző, pl. 2018-ban Hamilton fölényesen lett VB, Bottas meg 5. helyezett a Ferrarik meg egy Red Bull mögött, sőt lehetett volna 6. is ha Ricciardonak nem füstöl el minden második futamon a kocsija. Vagy amikor 2008-ban Hamilton VB volt és Kovalainen hetedik.

Most ugyanez történik Max-szal, ő ott van 1-2. helyeken a csapattársa meg messze mögötte szarabb kocsik között.

2021. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!