Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Van esélyem az országos...

Van esélyem az országos diákolimpiára jutni távolugrásból?

Figyelt kérdés
Tavaly 3. korcsoportba voltam , a versenyszezont 376 cm-rel kezdtem és 437cm-rel fejeztem be. Idén már 4. korcsoportos leszek. Ha a diákolimpiára akarok jutni 475cm-t kell ugranom a megyei versenyen. Lehetséges hogy ennyit fejlődjek ennyi idő alatt? Mit tudok tenni a célom elérése érdekében? Eszti 13/L
2010. aug. 25. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Heti többszöri alkalommal edzel. Elsősorban a rövid távú sprinteden javíts. Ha nincs lendület nincs nagy ugrás! Csinálj minden edzés nap 5*4 sprintet, úgy, hogy egy sprint szakasz 40másodpercig tart. Tehát:

- Elindulsz egy irányba sprintelsz 40 másodpercet

- amikor lement egy minimálisat pihensz mondjuk 20 másodpercet

- Megint elindulsz sprintelsz 40 másodpercet

- pihi 20 másodperc

és így tovább amikor megvolt egyszerre 4 akkor tartasz 4 perc pihit és ezt megcsinálod 5X


A másik dolog a technika. Ehhez viszont kell egy olyan hely ahol csinálhatsz gyakorló ugrásokat. Mondjuk csinálsz minden edzés alkalommal 10 gyakorló ugrást ahol elsősorban a technikára figyelsz.


A harmadik tényező a tömeg. Ha nagyobb a tömeged, nagyobb lesz a lendületed is, de vigyázni kell, ne ess át a ló túlsó oldalára. Én azt mondom hízz 3 kilót, ha nagyobbat ugrassz hízz még 2 őt ha akkor is akkor állj le. +5kg valószínű sokat fog segíteni, de arra is gondolj, hogy ez nehezít a teljes gyakorlaton. Viszont ha elég erős vagy hozzá akkor messzebbre fogsz ugrani. Persze ez az 5kg ne háj legyen hanem izom és lehetőleg a lábadba :D


A negyedik: Függeszkedve lábemelés. Ez fontos a hasizomnak és a combod felső részének. Csinálj egy edzés alatt belőle mondjuk 5*10, törekedj a szabályosságra és a gyorsaságra.


Az ötödök: Étkezz rendesen. Az ember mindenevő, legyen a tányérodon pont úgy hús mint zöldség is, ne felejts le a szénhidrátok sem hisz ez adja az energiát (gyümölcsök, rizs, zöldségek stb...). Emellett ne fáraszd magad hosszú távú futásokkal a te célod teljesen más.

2010. aug. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Nagyn sokat segítettél . :D
2010. aug. 31. 12:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen, és sok szerencsét :)
2010. szept. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!