Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » F1 rajongók: Hogyan befolyásol...

F1 rajongók: Hogyan befolyásolja az Amerikai nagydíj hazai időzóna szerint éjjeli időponja a hétvégéteket, alvási szokásotokat?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Az európai nagydíjak szokásos délutáni idpőpontja(i) után ezen a nagydíjon az események (most főleg az időmérőre meg a versenyre gondolok, szabadedzéseket amúgy sem nézik annyian szerintem) este 11-kor kezdődnek. Ezzel nyilván nem lehet mit tenni, nem is panaszkodni jöttem, vagy megoldást keresni, csak érdekel, hogy mások hogyan élik ezt meg.

Én pl. most jelenleg egy olyan életszakaszban vagyok, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy hajnalig F1et nézzek (és ezáltal elveszítsem azt a néhány óra alvást) de pár évvel ezelőtt ez egyáltalán nem jelentett gondot. Kíváncsi vagyok, másokkal mi a helyzet.


Próbáltam többféle lehetőséget megadni a szavazásban, de nyilván nem tudok mindenre gondolni.

Olyan választ nem kérek, hogy "mindegy, nem érdekel az F1", a kérdés most kifejezetten azokra vonatkozik, akik legalább valamennyire követik az eseményeket.



#alvás #F1 #időzóna #Amerikai nagydíj
2021. okt. 24. 10:51
A kérdező szavazást indított:
Nem befolyásolja, egyébként sem szoktam élőben követni (de utólag megnézem)
Nem befolyásolja, egyébként is ébren lennék
Amúgy nem lennék ébren, de így fenn maradok (mindkét nap)
Az időmérőre fennmaradok, mert másnap nincs munkanap
A versenyre fennmaradok, mert az a fontosabb
Sajnos emiatt nem tudom élőben nézni az eseményeket
Még jobb is így nekem (kommentben megírom miért)
Más, kommentben megírom
21 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem szoktam megnézni ilyenkor.
2021. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
A futam 20:30-tól lesz, azért az nézhető időpont mindenkinek.
2021. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az időmérőket már min. 10 éve nem nézem. A futam meg nincs későn. (De ha későn lenne is, a futam miatt fenn maradnék, elvégre alig pár alkalom évente, szerintem akit tényleg érdekel, az "kibírja".)
2021. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs is későn 21:00-kor kezdődik a futam 23:00 vége, aki 6-kor kell keljen úgy is 7 órát alszik.

Még jobb is így, délben más dolgaim szoktak lenni, este szabad vagyok.

2021. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mai nem lesz későn, nézhető időpont. Régen a hajnali, vagy nagyon kora reggeli versenyekre felkeltem. Volt már olyan, hogy nem tudtam valamiért megnézni, olyankor direkt nem néztem meg mi lett a vége és megnéztem az ismétlést. Vagy ha az sem ment akkor azért nem dőltem a kardomba ha 1 futam kimaradt.

De van egy szintén nagy F1 rajongó unokatesóm, volt hogy 5 percenként írt pár sort, hogy körről-körre mi történik :D

2021. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én felháborodtam miatta hogy ilyen későn lesz az időmérő és a futam, ja és az ismétlést sem tudtam megnézni
2021. okt. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az időmérőt nem néztem, egyrészt pont a késői időpont miatt, másrészt meg előző nap (péntek este) buliban voltam, hajnali 1:30-kor mentem aludni, így nem bírtam volna az éjszakázást, magát az időmérőt meg nem tartom annyira "lényegesnek".


A futam 21 órás kezdésével szerintem semmi probléma nincs, hacsak nem kisgyerekről van szó, akit legkésőbb 20-kor elzavarnak a szülei :D


Egyébként a most hétvégi Mexikói is soká lesz.

2021. nov. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A hajnalig nézés egy kicsit túlzás! Nem volt az olyan későn. Egy fél-egy órával tovább ébren maradtam mint általában. Kibírtam.

Mikor sokáig Melbourne-ben volt a szezonnyitó, évtizedekig felkeltem vasárnap 5-kor, hogy élőben meg tudjam nézni.

2021. nov. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 az Ausztrál futam az a 2000-es évek végéig hajnali 4-kor kezdődött (ennek az volt az oka, hogy minden futamot helyi idő szerint 14-kor kezdtek), a 2010-es évek elejétől kezdett rugalmasabb lenni a futamok időpontja. Szerencsére amikor az RTL-en volt az F1, ezeket a hajnali meg kora reggeli futamokat mindig megismételték 14 órakor
2021. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9, 20 év távlatából tévedtem 1 órát. Nyilván ez mással nem fordult még elő és ez hatalmas jelentőséggel bír a fentebbi mondanivalóm tekintetében. Már megyek is hamut szórni a fejemre!
2021. nov. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!