Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Forma-1-ben mit csinálnak a...

Forma-1-ben mit csinálnak a letört első szárny orrkúpjával miután lecserélték a boxban?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki letöri az első szárnyat (ahogy pl. tegnap Mexikóban RIC a rajtnál), és kimegy utána a boxba h lecseréljék, akkor csere után mi lesz a szárny nélküli orrkúppal? Hova teszik, mit csinálnak vele? Nem szokták utána mutatni

2021. nov. 8. 17:46
 1/2 anonim válasza:
96%
Mivel ezek szén szálas alkatrészek egyszerűen hozzátoldanak egy szárnyat ,az orkúphoz ,rengetek alkatrész van amit egyszerűen "tákolnak" mivel egy teljes alkatrész legyártása nagyon sok idő és pénz ,ráadásúl az orrkúpokat legyártás után az fia is ellenőrzi mivel az szerkezeti alkatrész ,tehát szerepe van az ütközés csillapításában ,ésezért minden fontos új ütköző zóna elemet a tervezés után törésteszt alá vetnek az Fia nal ,aztán szezon kozben pedig csak ellenőrzik hogy minden paramwtere a már letsztelt tervrajz alapján van e legyártva ,tehát ez ilyen típusú elemeket ha tudják inkább megtákolják ,befoltozzák ,de esetenként előfordúl hogy magát a szárnyat ,vagy a padlólemezt ,hátsó szárnyat is tákolnak , speciális gép degitségécel amelyik újabb szénszálas réteget húz rá ,a sêrülésre.Kisebb alkatrészeket a boxban is tudnak így javitani hiszen van egy gép ami a rendelkezésükre áll.
2021. nov. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
39%
Nemtom amikor World Series by Renault-n voltam ott pl simán elkértem mert kidobták volna, meg tarháltam egy használt hátsóabroncsot is. Jó fejek voltak.
2021. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!