Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hamilton megnyerheti az idei...

Hamilton megnyerheti az idei vb-t?

Figyelt kérdés

Verstappen 14 ponttal vezet, de van 3 futam még, és Hamilton a motorcsere után nagyon erőre kapott.


Nem tudom, ez mennyire nekik fekvő pálya volt, és a továbbiak mennyire lesznek azok, vagy új motorral már végig ennyire erősek lesznek?


Érdemes nagyobb összegben fogadni, hogy megnyeri a vb-t?



2021. nov. 15. 11:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Én nem hinném, hogy Hamilton be tudja hozni a hátrányát, és megnyeri az idényt, szerintem Verstappen meg fogja tartani az első helyet.
2021. nov. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is Verstappennek szurkolok, de Hamilton kegyetlen tempót autózott a hétvégén. Senki nem volt ellenfele. Félek, hogy ez azért van, mert sz új motort 4 futamon nyugodtan a legmagasabb fokozaton szét lehet hajtani.
2021. nov. 15. 12:49
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Simán megnyerheti, látszott a futam után Verstappenen is, hogy ekkora különbségre egyáltalán nem számítottak. De azért ne felejtsük el, hogy volt már sokszor ehhez hasonló idén, amikor úgy tűnt, hogy egyik vagy másik csapat nagy fölényben van, aztán ez a következő futamra simán eltűnt vagy meg is fordult.


Sztem jövő héten Katarban eldől, ha ott is erőből Hamilton behúzza, akkor már nem lesz válasza a Red Bullnak. Ha egyenesben is ekkora Mercedes előny van már megint, akkor azzal nem lehet mit csinálni.

2021. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
*Vagyis még ezen a héten, mert ugye megint nem lesz szünet.
2021. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Valószínű 3-ból 3-at kell nyernie Haminak. A leggyorsabb kört mindig Perez vagy Bottas fogja elvinni, attól függően hogy épp Hamitól vagy Maxtól kell elvenni. Így egy győzelemmel 7 pontot lehet hozni. A 14 pont ledolgozásához 2 győzelem kell, de pontegyenlőség esetén még mindig Max vezetne, mert neki 3-mal több győzelme van. Szóval a 2 győzelem akkor se elég, ha a harmadik futamon mindketten kiesnek.

Szerintem Max meg fogja próbálni összehozni még egyszer a kettős kiesést. Tegnap nem sikerült, Hami tudta hogy mi jön, de legközelebb Max még ennyire se ad a látszatra, kiüti Monza stílusban azt kész. A fő a kérdés, hogy Maxot kizárják-e érte a VB-ből mint Schumachert 97-ben, vagy hagyják neki. A tegnapi után szerintem hagyni fogják, főleg ha nem az utolsó futamon csinálja, hanem még előtte.

Régebben makogott itt néha pár ember arról, hogy az FIA a Mercit tolja, de ezután a hétvége után nyilvánvaló, hogy friss VB-t akarnak. A Red Bull egy hónapja minden időmérő után engedélyt kap, hogy új hátsó szárnyat rakjon fel a futamra "sérülés" miatt, a Mercit meg külön kérésre ellenőrzik és egy féloldali 0.2-mm-es belógásért diszkvalifikálják. Maxi küld egy olyan torpedót hogy 4 autónyira fut le a pályáról, ki se vizsgálják. Ha van a sorsnak humora, a RB így is elbukja. Ehhez kell még 3 Hamilton győzelem, de semmi se lehetetlen.

Sky-on néztem tegnap az interjúkat, nagyon vergődik a Horner, érzi ő is, hogy kicsúszhat ez még a kezükből. Már a futam előtt is vernyákolt, és mint utólag láttuk, nem véletlenül.

2021. nov. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
meg sajnos
2021. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A legegyszerűbb eset ugye az, hogy 1. és 2. helyen érnek célba mindig, a kérdés, hogy mikor melyikük lesz elől. Viszont simán lehet, hogy akár Bottas is be tud férkőzni egy esetleges új motorral, ha neki is feltekerik, akár Bottas is kiütheti Maxot, vagy akár technikai gondjai is lehetnek Maxnak.


Persze nem tudom az mennyire opció, hogy Perez "véletlenül" elfékezi magát mondjuk egy rajtnál és hátulról beleszalad Hamiltonba. Elvégre akkor nem is büntethetik Maxot, mivel nem ő volt. Azt nem tudom, hogy ennyire akarja-e a Red-Bull a vb-t, hogy egy ilyet meglépjenek, vagy volt-e már erre valaha példa, hogy nem a vb rivális üti ki a másikat, hanem a csapattársa az egyik esélyest.

Persze ez is érdekes, mert gondolom erre az eshetőségre a Merci is fel van készülve, meg az FIA se h.lye, ők is szerintem tisztában vannak azzal, hogyha bennünk szurkolókban felmerül ilyen, akkor ez pontosan felmerülhet a csapatoknál is. Kérdés, hogy hoznak-e olyan intézkedést, hogy azonnal kizárás jár a komplett csapatnak és a versenyzőjüknek, ha valaki a másik riválisnak nekimegy. Bár, ha "véletlenül" történik, azt hogy lehet bizonyítani...

2021. nov. 15. 17:06
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát az meg a körülményektől függ. Bottas is "szépen" kiütötte a Hungaroringen mindkét Red Bullt, aztán semmi nem lett belőle, mert ki lehetett magyarázni az eső miatt. Ha jól kitalálják meg lehetne csinálni valami hasonlót, de szerintem alapból egyik csapat sem így akar nyerni.
2021. nov. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Biztos Hamilton fog nyerni. Látszott, hogy a Mercedes valamube megint nagyon betalált.
2021. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Ifjabb Piquet-n kívül nem volt még olyan ketteske, aki direkt karambolozott volna a csapattársa érdekében. És még ő is "csak" falba állt, nem egy másik versenyzőbe. Ennyi önbecsülésük még nekik is van. Egy nyalizós újoncforma senkiből csak-csak kinézném hogy bevállal egy ilyet a gazdája kedvéért, de Perez és Bottas abszolút nem ez a kategória.
2021. nov. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!