Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek ki a legjobb...

Szerintetek ki a legjobb Forma 1 es pilóta?

Figyelt kérdés
2021. dec. 13. 23:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Max Verstappen
2021. dec. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Michael Schumacher.
2021. dec. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Fernando Alonso
2021. dec. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Sebastian Vettel
2021. dec. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 simad válasza:
64%
Hamilton?
2021. dec. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Hamilton.
2021. dec. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

A jelenlegi mezőnyben szerintem Verstappen és Hamilton közel azonos szinten a legjobbak, talán jelenleg Verstappen picit jobb formában van, nyilván Hamilton a korából kifolyólag már néhány századmásodpercet "veszített" a reflexeiből mondjuk az 5-6 évvel ezelőtti önmagához képest, Verstappen pedig még nagyon fiatal. Ha a jelenlegi mezőny TOP pilótái közül kellene sorrendet felállítani, nekem ez a sorrend lenne (az elején hajszálnyi szubjektivitással eldöntve):


1. Verstappen

2. Hamilton (tényleg nem nagyon tudnék közülük döntő különbséget tenni, hogy most ki a jobb)

3. Russell

4. Sainz

5. Leclerc

6. Norris


Alonson gondolkoztam még, hogy hova tudnám tenni, de ahhoz kellene egy jó autó, hogy bizonyítani tudjon. Ha ez meglenne, akkor Russell után őt tenném 4-nek, és utána jönnének a többiek, bár már ő se mai gyerek. Sainz nálam egyértelműen kellemes meglepetés, Ferraris első szezonjában hozta, amit kell, előrébb végzett mint Leclerc, akit sokan csodagyereknek tartanak. Szerintem Sainz kevesebb agresszivitással, és több alázattal, nagy munkával hozta ki ezt a jobb eredményt, mégha talán nincs is olyan "nyers" tehetsége, mint másoknak. Stabilan jó szereplő pilóta, akire lehet építeni.

Norris nálam túl jó fiú, hiába megvan a tempója, és jóp szerepel az időmérőkön, néha a futamokon, még nagyon gyerek szerintem. Kell neki a tapasztalat, és jó lehet meg a jöbőben, de jelenleg a rutintalansága miatt néha rossz döntést hoz, mint pl. az orosz nagydíjon eldobott győzelme. Emiatt van nálam Leclerc előrébb a listán, bár hozzáteszem, ő meg sokszor túl meggondolatlan, nagyon feszegeti a határokat, amit gyakran át is lép, ez az utcai pályákon nyilvánul meg leginkább, amikor a falak büntetnek. Eddig egy monacoi futamot se tudott befejezni, és Szaud-Arábiában is szépen törte a Ferrarit. Ha ezekből sikerülne tanulnia, akkor Sainznál jobban szerepelne, és felvehetné a Versenyt pár év múlva Hamilton visszavonulása után Verstappennel és Russellel, persze ehhez kell egy jó Ferrari is.

2021. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
A jelenlegi mezőnyből szerintem Verstappen a legjobb.
2021. dec. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Nem lehet egyértelmű rangsort felállítani Verstappen, Hamilton, és a visszatérése előtti Alonso között. Ők hárman egyszerűen más kategóriát képviselnek, mint a többiek.

Russell is csatlakozhat hozzájuk, de előbb még bizonyítania kell, hogy jó autóban is nagyon erős.

2021. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

"Russell is csatlakozhat hozzájuk, de előbb még bizonyítania kell, hogy jó autóban is nagyon erős."


Engem a tavalyi sakiri szereplése meggyőzött róla. Amit ott művelt első alkalommal éles versenyben a Merciben ülve az nem volt semmi. Minden rosszindulat nélkül, ha jövőre a Merci nem tesz direkt rosszabb beállításokat alá, mint Hamiltonnak, akkor időmérőn a korából kifolyólag (jobb reflex fiatalon) jobban kellene teljesítenie Hamiltonnál. A másik, ami meggyőzött, hogy ezzel a Williamssel míg Latifi a Q3-ban kiesett többször is, addig Russell a Q1-ig is eljutott időnként, és rendre verte a csapattársát pár kivételtől eltekintve.

2021. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!