Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ennek a sakkmegnyitásnak van...

Ennek a sakkmegnyitásnak van valami elnevezése?

Figyelt kérdés

Világos ellenfél első lépése: b4

Enyém: e5

Világos második lépése: b5


Azt tudom, hogy a b4 megnyitás a lengyel vagy Sokolsky-megnyitás, de ennek a kombinációnak van kifejezetten valami neve? Nem találtam semmit róla a neten.



2022. aug. 5. 09:15
 1/5 Baluba ***** válasza:
Nincs. Nagymester szinten még soha senki nem játszotta hivatalos meccsen, bármilyen mester pedig összesen 7-szer. Annyira ritka, hogy kizárt, hogy neve legyen.
2022. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem találtam semmit. Ez milyen szintű mérkőzés volt?
2022. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Konkrétan nincs neve, vélhetően azért nincs mert egy logikátlan megnyitás. B4 után, rögtön B5-öt lépni. Szerintem már ennyi elég is lehet egy nagymester ellen a biztos vereséghez. Azonnal ad egy értékes tempót, ráadásul nem is fejlődik.
2022. aug. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sima chess.com mérkőzés volt, 1500-asok vagyunk. 62 lépés után feladtam a mérkőzést.
2022. aug. 9. 17:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Lengyel megnyitás. Annak egy változata, vagy a folytatása, attól függ, hogy nézzük.
2023. febr. 10. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!