Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Van egy minimum testsúly ami...

Van egy minimum testsúly ami alatt nem lehet valaki autóversenyző?

Figyelt kérdés
Pl. F1-ben is mérlegelnek, és autóval együtt el kell érni egy minimum súlyt. Erről jutott eszembe a kérdés.
2009. ápr. 4. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, minimálisan előírt testsúly nincs. A legkisebb testtömegnek a versenyzéshez szükséges - nem is akármilyen - fizikai kondíció szab határt.
2009. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Természetesen van egy minimum súlyhatár, de ez esetben értelemszerűen az autóhoz adnak hozzá.
2009. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mármint ha esetleg a versenyző kis súlya miatt nem érnék el, de amúgy is a minimumot jóval túl szokták lépni, nem centizgetnek.
2009. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs. A versenyző és maga az autó normál esetben soha sem éri el a minimum súlyt, ezért az autóba balanszsúlyokat helyeznek el amit lehet előre hátra pakolni amivel sokkal jobb lesz az autó egyensúlya. Minél könnyebb egy versenyző annál több ilyen súlyt helyezhet el az autóban ezért értelemszerűen előnyben van. 2009-ben a Ferrari külön könnyített kasztnit csinált, mert a KERS rendszer volt vagy 40 kg és az autó hátuljában volt ezért nem nagyon lehetett variálni a súlyozással.
2010. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik barátom motorcsónakversenyző, és ott csónakostól emberestől mindenestől eggyüt minimum 170 kilónak kell lenniük. Biztos vagyok benne hogy az autóversenyzésben is van egy ilyen minimum súlyhatár.
2010. aug. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Én a Forma-1-es helyzetről írtam ott pedig az van, hogy az autónak és a versenyzőnek kell meglenni idén már 620 kilónak. De szinte egyik pilóta sincs meg ennyi, hanem balanszokat helyeznek el az autóban. Így érik el a minimum súlyt és az autó minél optimálisabb egyensúlyát.

2010. aug. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!