Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szevasztok. Natur test építéss...

UnderPytör kérdése:

Szevasztok. Natur test építéssel foglalkozok. Már egész jó szinten vagyok, de egy kérdésemre egyszerűen nem találok megfelelő döntést. Mit ajánlotok tömegnöveléshez, a fehérje fajtákat vagy inkább a szénhidrátokat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Na, most a kezdeti döbbenetemet legyőztem, úgyhogy itt egy link:

[link]

A cikk címe az, hogy alapismeretek. Ez nem véletlen! Napi 10x-i átolvasását ajánlom.



/amúgy el tudom képzelni, milyen komoly szinten lehetsz, muhaha/

2011. júl. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tanácsot kértem nem kritikát -.-!
2011. júl. 31. 16:51
 3/10 dirtboy ***** válasza:
kemény vagy haver,vérprofi,tegyél csak fel egy képet a testedről hagy lessük meg milyen komoly szintet értél el a tudásoddal
2011. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Autóversenyzéssel foglalkozom, már egész jó szinten vagyok, de egy kérdésemre egyszerűen nem találok megfelelő döntést. Mit ajánlotok, mit szereljek a kocsimba, motort, vagy sebváltót?
2011. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Seg_Ghülye vagy, de legalább beképzelt :D


a kedvenc kombóm...

2011. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Látom szájkaratéba nagyon nagy ászok vagytok. Azt hittem ez az oldal arra szolgál h seítsünk másoknak de látom h ti csak arra használjátok h másokat le hurroghasatok. Nem huzom föl már magam iyen embereken. Irhatnék csunyább dolgokat is csak h akkor lessülyednék a ti szintetekre.
2011. júl. 31. 17:00
 7/10 dirtboy ***** válasza:
100%
Mi szoktunk segíteni az embereknek de azért egy alap tudás nem árt ha már kérdezel,itt senkinek nem ez a szakmája hogy órákig gépelgessen másoknak a testépítésről.Felraksz egy kérdést amire nem tudod a választ mi pedig megválaszoljuk de senki nem fogja a szádba rágni a több oldalas táplálkozási információkat,ott a bodybuilder.és tessék szépen elolvasni mert ez amit kérdeztél ez nagy hülyeség volt.Mind a két anyag kell a tömegéleshez sőt még vitamin is meg bármilyen hihetetlen de zsírok is kellenek csak nem mindegy hogy milyen zsír,lenmagolaj a legjobb azt is elárulom,azt hiszem kulturáltan válaszoltam nyomhatnál rám egy zöld kezet mert már lecsökkentem azt hiszem 91% ra
2011. júl. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Leírni nem tudod mit csinálsz, fogalmad nincs az alapokról, de egész jó szinten vagy. Ismerem én ezt az egész jó szintet. Volt szerencsém pár ilyen emberhez. A sírva és a fetrengve röhögős forma között szokta lenni valahol.

De ne vádolhass avval ,hogy nem segítek: inkább a szénhidrátokat javaslom tömegnöveléshez.

2011. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A natur testépítés az milyen?Natur joghurtról már hallottam.A naturál az a szó amit keresel.

A kérdésedre nem találsz döntést?Mi a f*sz?

Fehérje fajtákat vagy szénhidrátokat?:D biológia 1es!Leülhetsz fiam...

2011. júl. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 °:Amigo:° ***** válasza:
100%

Ha ez a naturál (natúr, naturista, mittomén...) szint akkor jól nézünk ki.... :-)))

Megkönnyeztem én is a kérdésedet, aztán elgondolkoztam, hogy tudnám ezt úgy megfogalmazni, hogy még így naturálban is értsd.

Szóval:

A fehérjék a sejtek építőkövei. Aminosavak, amelyek a sejt DNS -e alapján hosszú láncokba (fehérje) rendeződnek, így építve fel -jelen esetben az izom- sejteket.

Eszenciális tápanyag, tehát külső forrásból kell bevinni, a szervezet nem képes előállítani más tápanyagokból.


A szénhidrát nem eszenciális....viszont az energiát biztosítja az izom működéséhez és a test egyéb foloyamataihoz, így a fehérjeszintézishez is.

Tehát szénhidrát nélkül nem lehet izmot építeni.

Már csak azért sem, mert a glükózt a szervezet mindenképpen előállítja magának, így szénhidrát híján a fehérjéket fogja felhasználni energiatermelés céljából.

Tehát a fehérje így nem izomépítésre, hanem energiatermelésre hasznosul, az anabolikus folyamatokra így már nem marad elég belőle a szervezet számára.

2011. aug. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!