Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mi a véleményetek hazánk...

Mi a véleményetek hazánk színeiben versenyző sportolók által elért eredményről? És az éremtáblázaton elfoglalt 9. helyünkről?

2012. aug. 12. 23:22
 1/9 anonim válasza:
100%
Én nagyon büszke vagyok rájuk :) Hiszen nem kevés dolog önmagában kijutni az olimpiára. Ha itt még ezenfelül érmeket is szereztek, abszolút övék minden tiszteletem. Nagyon gratulálok nekik, hiszen dicsőséget szereztek a magyar sportnak. Minden elismerésem nekik!
2012. aug. 12. 23:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szép, Magyarország kezdi visszaküzdeni magát arra a szintre, ahol lennie kéne. Sajnos egyenlőre még csak a sportban és nem rátok lá túl nagy esélyt, hogy ezt az eredményt gazdaságilag vagy tudományosan is elérje, de aki a kicsit nem becsüli...úgyhogy becsüljük meg őket ezért.
2012. aug. 12. 23:33
 3/9 anonim ***** válasza:
2012. aug. 12. 23:37
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Kijavították a Pekingi fiaskót és boldog pillanatokat szereztek, örülök, hogy kilábaltak a hullámvölgyből.
2012. aug. 13. 08:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök annak, hogy bekerültünk a TOP 10-be. Magyarországnak mindig is ott volt a helye, csak a 90-es évek végétől szakadtunk le, a pekingi 21. hely pedig szóra se méltó. Kell a támogatás a sportnak, nem olyan formában, hogy milliárdos futballstadionokat építgetünk, hanem más sportokra is fordítunk. Nagyszerű helyezés, de ha jobban támogatnák, még jobb lenne. Magyarország fénykorában az éremtábla 3. és 4. helyén állt a Szovjetunió és Amerika mögött. Talán egyszer újra elérhetjük ezt :)
2012. aug. 13. 11:27
 6/9 anonim válasza:
100%

Én büszke vagyok rájuk! Az, hogy 8 versenyszámban lett magyar győztes szerintem várakozáson felüli eredmény. Ráadásul most már nemcsak úszásban és kajak-kenuban, meg vívásban, hanem atlétikában és tornában is, tehát összesen 5 féle sportágban. Tornában pl. Berki Krisztián győzelme azt is jelentette újra van tornában is győztes, Csollány Szilveszter óta, aki még 2000-ben nyert gyűrűn azóta nem nyertünk ebben a sportágban, pedig régebben a magyar tornasport is erős volt.

Az meg, hogy 9. lett a magyar csapat, mondjuk összes érem tekintetében már nem fértünk be a top 10 be, de így is egy szinten lenni a franciákkal, olaszokkal, ausztrálokkal, japánokkal azért nagy dolog. Főleg úgy, hogy ezek a nemzetek sokkal nagyobbak népességben is, meg többet tudnak áldozni sportra is. Szóval ilyen szempontból a 9. hely nem lenne indokolt, mert mi a közepes nemzetek közé tartozunk, tehát elvileg hátrébb lenne a helyünk, ennek ellenére mégis benne vagyunk a felső 10 ben, ami egy óriási eredmény.

2012. aug. 14. 11:50
 7/9 anonim válasza:
Na meg ha megnézzük azt, hogy a népességileg velünk egyszinten álló közepes-kis méretű országok, mint Bulgária, (1 ezüst, 1 bronz) Portugália (1 ezüst), Belgium (1 ezüst, 2 bronz), Görögország, nekik köszönhetjük, hogy van egyáltalán olimpia (2 bronz) nem is szereztek egyetlen aranyérmet sem ezek a nemzetek, csak az összehasonlítás miatt... és nekem ez a döbbenetes, hogy a görögök, akik "kitalálták" még az ókorban az olimpiai játékokat egyetlen olimpiai bajnokuk sem lett ezen az olimpián, ez hihetetlen...
2012. aug. 14. 12:06
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt gondolom. Fujjogtunk hogy Pekingben milyen kevés aranyat nyertünk. Pedig szerintem még az is elvárás feletti teljesítmény, hiszen mi egy kis ország vagyunk kevés lakosság számmal, és a GDP-hez mérten is kevés pénzt tudunk a sportra áldozni. Ennek tükrében a 8 arany szinte hihetetlen.
2012. aug. 14. 20:53
 9/9 anonim válasza:
Szerintem fantasztikus! Ahhoz képest h hányan élünk ebben az országban fantasztikus eredmény.
2012. aug. 23. 17:27