Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Olyan sportágakban, ahol nem...

Olyan sportágakban, ahol nem számít a fizikai fölény (ping-pong, sakk, sportlövészet etc. ) miért versenyeznek a nők külön?

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem asztaliteniszben kicsit számít, ugyanis nagyon nem mindegy milyen erővel üti meg valaki a labdát. Mondjuk én asztaliteniszeztem és edzésen volt, hogy fiú-lány gyakorolt, de azért a lányok ütése messze nem olyan erős, mint egy fiúé. Viszont pl. vegyespáros van, szóval ott együtt versenyeznek. Sakkban úgy tudom indulhatnak nők is, pl. emlékeim szerint Polgár Judit nem is nagyon játszott nőkkel. De, hogy miért nem rendeznek azt nem tudom, talán azért, hogy több versenyszám legyen.
2012. szept. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sportlövészetben, íjászatban azért nem, mert a férfiak jobban céloznak, mint a nők, mivel évezredekig ők vadásztak.
2012. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!