Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek ki volt minden...

Szerintetek ki volt minden idők legjobb Forma-1-es versenyzője, és miért?

Figyelt kérdés

2017. jan. 15. 15:06
1 2
 1/11 LaciGrosj8 válasza:
100%
Szerintem Michael Schumacher,mert egész karrierje során fegyelmezett,precíz,agresszív,céltudatos,csapatépítü karaktere volt.A hét vb cím magáért beszél.
2017. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Schumi egyértelmű. Ő még a nagy öregeket is megizzasztotta gyengébb technikával, amikor meg összeállt alatta a technika verhetetlen volt.
2017. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Ayrton Senna :)
2017. jan. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Schumacher idejében gyakorlatilag távirányítású autókkal versenyeztek.A bokszból variálták a mindenféle beállításokat.Ami pedig igen lényeges Szenna idejében még kézzel váltottak,nem csak a gombokat kellett nyomogatni.Úgyhogy szerintem Szenna a legnagyobb.
2017. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Senna saját korában sem volt a legjobb. Prost jobb volt nála.
2017. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Michael Schumacher hiszen a ferrarit ő hozta fel a semmiből olyanokat és olyan helyen előzött mint senki vmint alázatos volt elfogatta a vereséget is.
2017. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kantor feri válasza:
77%

Szerintem több megközelítés van, ilyen az ereményesség is, amelyet pl. a VB-címek számával mérhetünk.

Ám az ereményesség ebben sportban nagyban függ a technikai környezettől. Ahogy az én időmben (amikor érdekelt a F1) mondták a versenyzők, a győzelemnek három (technikai) összetevője van: a motor, a gumi, és a sasszé. A sasszé a minden más, ami nem az első kettő.

Schumachernek, Prostnak, Piquetnek, később Sennának is mindez egy szerencsés kombóban megadatott.

Persze akkor vajon ha Schumi a Ferrarival 7 VB címet gyűjtött be, akkor most a Ferrari vagy Schumacher a bajnok? Vagy inkább a Ferrari-Schumacher páros?

Én egy olyan versenyzőt jelölök meg, amely korszakának egyik legnagyobb és elismert tehetsége volt. De a már említett "sasszé" sosem volt meg neki. A pályafutását saját pénzen vásárolt versenyautóval kezdte, egyebek mellett a Farrarinál is volt pilóta, akkor amikor a Ferrari már gyors volt, de még nem volt jó. Egy VB címet nyert végül, azután, hogy vissza akart vonulni a F1-ből. A visszavonulásról az az Ayrton Senna beszélte le, akivel nem voltak jóban (volt, hogy összeverekedtek), Senna bíztatta maradásra, ezután lett világbajnok, egy végig balszerencsés pályafutás végén. A Ferrari szurkolók, akik körében nagyon népszerű volt, nevezték el a mindig a végsőkig küzdő Nigel Manselt "Britt Oroszlánnak"

De ha már akorábban szóba kerültek a korszakok, és azok nagyjai, akkor ne feledkezzünk meg egy régi korszakban Maseratival versenyző Hartmann Lászlóról sem...

2017. jan. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Schumi a Benetonnal is nyert kettőt, ezt sokszor elfelejtik. De szerintem Alonso is van azon a szinten, mint Schumacher, amikor még mindketten csúcson voltak (2006) simán fej-fej mellett versenyeztek, sőt végül Alonso lett a világbajnok, pedig lehet a Ferrari erősebb volt, főleg már a végére. Azért a maiak jobbak, mint a régi versenyzők, Verstappen legalább akkora versenyző lesz, mint Schumi, az hogy hány vb cím jön össze neki rengeteg mindentől függ. Ha Vettel valahogy a RB után a Mercedesbe került volna, lehet már 6x világbajnok lenne 29 évesen. De én a mai mezőnyből Alonsohoz csak Verstappent tudnám fogni, és ő még ennél is jobb lesz. Hamilton is tehetséges, de nekem kicsit szétszort. Raikkönen volt még Alonsohoz fogható, de vannak nagyon gyenge korszakai (pld. a mostani, vagy a visszavonulás előtti 2 szezon sem éppen volt ragyogó). Én még Ricciardora is kíváncsi vagyok, szerintem nagyon jó pilóta, de pld Perez se rossz. Vettel akkor kicsit gyengült a szememben amikor Ricciardo ledominálta, de még a mostani év Raikkönen ellen se volt a legmeggyőzőbb, szerintem Vettelnél vannak jobbak a mezőnyben, de azért ő is nagyon jó.
2017. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A rönci 2 vbje 100%ban a gumiknak volt köszönhető. A Michelin rájuk fejlesztette a gumit. Igaz a bridgestone meg a ferrarira de a bridge körönként kb egy másidperccel lassabb gumikat gyártott azt meg a motoron meg az aeron nem lehetett behozni.
2017. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Senna, mert mindig a tökéletesre törekedett, egy körön szinte verhetetlen volt. Amikor Prosttal voltak egy csapatban a McLarennél, volt némi izgalom is az f1-ben. Aztán a Williams lett magasan a legjobb autó jó ideig akkoriban, sorra adta a világbajnokokat, ott szinte az autó nyert.
2020. dec. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!