Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A hosszútávfutás alapvetően...

A hosszútávfutás alapvetően egészséges, vagy egészségtelen?

Figyelt kérdés
Az ízületekre gondolok. Ha sokat futok akkor az ízületek folyamatosan kopnak, vagy folyamatosan erősödnek? Vagy semleges állapotba maradnak. Hallottam már mindenféle verziót. Hallottam olyan véleményt is, hogy tönkretesz mindent, "szétrombolod vele a szervezeted", stb.. Olyat is hallottam, hogy a tömöríti a csontozatot. Volt egy híres hosszútávfutó, aki mondta, hogy már 30 éve minden nap a gyűri a rengeteg km-t, de az ég világon semmi baja. Köszönöm a válaszokat!

2017. jún. 21. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Egészséges. Hosszútávfutó vagyok évek óta, és egészséges. Ezek a negativumok, amiket irtál, többnzire a sérülésekről szólnak, és azokra tényleg kell figyelni, és helyre kell hozni.
2017. jún. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy hülyeség, hol találtad? Habár én nem vagyok hosszútávfutó, de csak gondolj bele, az az immobil beteg, aki a kórházban fekszik, bármilyen okból, könnyen tapasztalja az ízületeinek merevségét. A mozgás hatására termelődik a synoviális folyadék, az a olyadék ami az ízületek környékén van.

Persze túlzásba lehet vinni, de szerintem a hosszútávfutóknak már adaptálódott a szervezete ehhez a megterheléshez, meg aki tudatosan csinálja, szerintem tudja a határait és tudja mikor kell abbahagyni és pihenni. Igazából minden a hozzászoktatáson, időn és az egyéni mértékletességtől függ. :)

2017. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem spórolod ki a jó futócipőt, akkor egészséges. Én nem vagyok hardcore futó, heti max 40-50 km-t futok évek óta, de egyelőre nem érzem a negatív hatásait. Mindig alaposan bemelegítek, és lenyújtok, megfelelőel táplálkozom, sok súlyzós edzést is végzek.

Egyszer volt olyan, hogy a térdem valamiért elkezdtett fajni, akkor szüneteltettem a futást 2 hétig, nem erőltettem. Elmúlt, azóta sincs vele semmi. A vázrendszerre egyébként kifejezetten jó hatással van, ha 25 éves korodig sokat futsz (esetleg kást is csinálsz mellette) és helyesen táplálkozol, az növeli a csúcscsonttömeget. Szerintem erre gondoltál "tömörítés" alatt, ami nem rossz dolog, hiszen az ellenkezője a csontritkulás.

2017. jún. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Attól függ, üldöz-e a medve.
2017. jún. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!