Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek miért ilyen...

Szerintetek miért ilyen népszerűtlen (főleg Magyarországon) a motorkerékpárversenyzés?

Figyelt kérdés
Nem mintha magában a technikai sport olyan borzasztóan népszerű volna nálunk, de személy szerint úgy vettem észre, hogy a motorversenyzés még azon belül is elég kevés rajongóval bír. Úgy érzékelem, hogy itthon az F1-en kívül még elég sok más, (jóval) alacsonyabb színvonalú autóverseny-sorozatokat (pl. WTCC, DTM, WEC, WRC, RallyCross, IndyCar, NASCAR) is többen néznek, mint a MotoGP-t, a Superbike VB-t, vagy netán Motocross bajnokságokat. Többször is voltam már a budapesti nagy futam, földi parádéján, de eddig egy árva motort nem láttam a sok autó mellett. (bár a reklámban voltak) Viszont a nagyszüleimnél, Vajdaságban egészen mást tapasztalok: Az ottani ismerőseim közül majdhogynem ugyanannyian néznek MotoGP-t, mint F1-et, ami egy elég pozitív csalódás nekem. No azért azt is megjegyzem még, hogy itt Magyarországon is sikerült egy motorversenyen pozitívat csalódnom, a Man TT-n. Ahhoz képest, hogy azt hittem, hogy nálunk a TT egy teljesen neve nincs esemény, akiket eddig megkérdeztem, hogy hallottak-e már róla, szerintem több mint a felük igennel válaszolt.

2017. júl. 19. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem annyira népszerűtlen, csak több ember szereti az autókat.
2017. júl. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 akos127 válasza:
75%

Szerintem sem népszerűtlen, de az embereknek egyre kevesebb pénzük van ilyen drága hobbihoz.

Elszomorító hogy látni az elkeseredést az embereken hogy ha pénzt kell kiadni egy egy javításra.

Én drága motorokon dolgozom, Ducati, KTM, Aprilia de kínai szutyok 125-el járok be dolgozni.

Persze sokaknak apuka anyuka tehetős, de ahogy kényelmesedik a világ azok inkább autóval mennek el motorversenyt nézni..... én is!

Anno versenyeztem akkor azért autóval, amikor már nem akkor mert kényelmesebb autóval.

Ha jól emlékszem életemben egyszer... max kétszer voltam motorral motorversenyen.

Ilyen az élet.

Autós szakmám is van, de az autókat nem szeretem, kizárólag ha a család vagy bevásárlás miatt kell használnom.

2017. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban érdekes a dolog hiszen 3 futamgyőztes pilótánk is van(Drapál János, Szabó II László és Talma), sőt Talmácsi Gábor világbajnok is 125ccm géposztályban(mostani Moto3-nak felel meg).

Egyébként mikor Gábor világbajnok lett elég népszerű volt itthon, akartak is futamot Sávolyon, Balatonring néven, 2x is bekerültünk a versenynaptárba, de a válság és a mutyi közbeszólt, a pálya sosem készült el. 2x volt a Hungaroringen futam 1990-ben és 1992-ben.

Most újra szó van róla, hogy esetleg vissza szeretnénk kerülni a versenynaptárba:

[link]

Egyébként én személy szerint az F1-et és a MotoGP-t is szeretem, de kétségtelen, hogy utóbbi sokkal izgalmasabb és látványosabb. Ami az itthoni relatív népszerűtlensége köszönhető az szerintem az, hogy el van dugva a képernyőkről már hosszú ideje. Előbb a DigiSport, most a Spíler TV vette meg a jogokat, illetve az F1-el szemben nincs múltja a futam rendezésének. 32 F1 futam volt Magyarországon, míg motor vb csak 2.

Egyébként a RedBull Ringnek jobb MotoGP hétvégekor a látogatottsága, mint F1-kor. Persze ott a KTM ami ugye osztrák márka.

[link]

2017. nov. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!