Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Rubik kocka versenyen elő van...

Rubik kocka versenyen elő van írva az, hogy csak a fehér oldalal lehet kezdeni, vagy bármelyik más oldalal is el lehet kezdeni a kirakást?

Figyelt kérdés
Videon nézegettem a rubik kocka kirakását , és ugy látom minden hol a fehérrel kezdenek , n tudom ez benne van e a szabályban, hogy csak azzal lehwt kezdeni , mert lehet , hogy pl a narancs előnyösebbnek látnám pl ha én versenyen lennék, tehát már tegyük fel meg van alapbol a narancs oldalon a fél kereszt , és akkor azt gyorsabban ki tudnám rakni , mint a fehéret, csak anyi , hogy utána nem a sárga oldalon orientálnék , ami a fehér alatt van , hanem ami a narancs alatt van , a bordó oldalon.
2018. márc. 4. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:

án nem tudom a verseny szabályait, de a kocka kirakásánál tökmindegy, hogy melyik színnel kezded, ugyanazok az elvek érvényesülnek.

ki tudom rakni, nyilván nem versenyszerűen, hanem megtanultam - semmi jelentősége nincs annak, hogy melyik színnel kezdi az ember. egyáltalán, a színeknek csak annyi a jelentősége, hogy a középső kocka marad a helyén, mindig a kezdett oldal legyen felül, a többi csak betanult mozdulatok.

2018. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért kezdenek sokan fehérrel, mert lusták hozzászokni a színsemleges kezdéshez. Úgy kezdesz versenyen, ahogy akarsz, ez nem sakk.
2018. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

igen, teljesen mindegy mivel kezdesz nincs benne a wca szabályzatban (amit feltétlenül olvass el már van magyar nyelven is)

de a legnépszerübb szin amire álltalában kezdeni az emberek, ajánlom hogyha kezdő vagy ne szokj hozzá a fehérhez, legyél szinsemleges. sokkal jobb időket lehet elérni vele a legjobb kockások is szinsemlegesek (nagyrészük, biztos van kivétel)

2018. ápr. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, így már minden világos.
2018. ápr. 5. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!