Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Van esélyem rendszeres edzésse...

Van esélyem rendszeres edzéssel 1 év múlva lefutni a maratont ha 10 éve kb semmit sem sportoltam, és nem éltem túl egészségesen? 30/F

Figyelt kérdés
inkább amiatt félek h sajnos irodai munka miatt minden bajom van. a lábam már néhány futás (4-5 km) után elkezd fájni, mindig máshol, de ha a lábam épp jó, akkor a vállam, v vmi más. van esély olyan edzésre ahol nem erőltetem meg magam hanem szép fokozatosan de 1 év múlva le tudom futni?
2018. júl. 3. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha rendbe rakod az étrendedet, és kitartóan edzel (futás mellé valami egyéb erősítő edzést is beiktatsz mondjuk, hogy a tested általánosan helyrerázódjon), szerintem egy év múlva teljesíthető a maraton. Nem fogsz bajnok időt futni, de végigcsinálhatod.
2018. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hosszú távon előny az alacsonyabb testtömeg.

A lábad is lehet, hogy azért fáj, mert nagy a tömeged, és "felesleges" súllyal terheled az ízületeidet, izmaidat.

Nézz meg pár képet maraton futókról, látni fogod, milyen szálkásak, alig van rajtuk egy kis zsír. 20-as bmi alatt jól fog menni. Én sokáig 60kg-val futottam, kitartó voltam, de sosem tudtam jól futni, mindig fájt a lábam, szédültem, kifulladtam stb. Aztán lementem 54-55kg-ra, (18-19-es bmi), és sokkal jobban bírom a futást, meg se kottyan 20-25km.

Ja és ne aggódj, sokan lefutnak 1-1 maratont csupán pár hét készüléssel is. Ha 1 évet hagysz magadnak, biztosan menni fog, (kivéve ha feladod).

Legyél motivált, élvezd a futást, és az idő meghozza a hatást.

2018. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
24f tulsulyos, heti atlag 1 edzessel 5 ora 13 perc alatt futtam le, az egyik csicsem teljesen lesuroltam, a polom tiszta ver volt a vegere. Sebtapasz nem tapadt, a labam rohadtul fajt stb stb... A marathon arrol szol h kuzdessz es nem adod fel, semmi masrol. Legyen az 6 os tempo vagy 5 os, ugyanannyira tul fogod eroltetni magad es szenvedni fogsz. Edzhetsz heti 3-4x de ha feladod akkor csak alom marad. De mindenkepp megeri. Altala Istenne valsz.
2018. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miert rogton a maraton a celod, de ez legyen a legnagyobb baj:). Sztem siman kepes leszel ra 1 ev alatt. Itt a lenyeg "csupan" annyi, h fokozatosan noveld a tavod, 1 ev alatt pedig el lehet erni oda, hogy kenyelmesen lefusd 4 es 5 ora kozt.
2018. júl. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De fontos, h ne hasrautessszeruen hanem szervezetten novelj, de te tudod memmyi idod van. A lenyeg, h hajtani ne hajtsd magad, akar napi 2x is elmehetnel futni, mondjuk 20p.et eloszor. Aztan szepen noveled huzod ossze. Ha mar 4 orat megtudsz csinalni, az eleg lesz boven arra h "kenyelmesen" lekocogd a maratont is.
2018. júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!