Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Sebastian Vettel miért fél...

Sebastian Vettel miért fél attól hogy erős csapattársat kapjon?

Figyelt kérdés
A többi élversenyző (Hamilton, Verstappen, Ricciardo) mindig örül ha erős csapattársat kap, egyrészt a csapat érdekei miatt is, másrészt meg nekik is jó ha egy erős ellenfelet győzhetnek le. Ezzel szemben Vettel, akit sokan a legnagyobbnak tartanak, négyszeres világbajnok, szinte hisztis módon ragaszkodik a kivénhedt, lassú és egyértelműen második számúnak kikiáltott Raikkönenhez, még az abszolút újonc Leclerctől is retteg mint a tűztől, hogy azokról a felvetésekről ne is beszéljek, mikor Alonsót, Ricciardót, Verstappent vagy Bottast megszellőztették mellé. Ezzel kvázi bevallja hogy csak a világverő kocsi és a csapatsorrend miatt négyszeres világbajnok, hiszen Ricciardo első (és egyetlen) közös évükben gyakorlatilag porrá alázta a Red Bullnál, el is ment jövőre a Ferrarihoz. De mégis, ez milyen viselkedés? Miért nem mer bevállalni egy erős csapattársat, illetve azt hogy ne legyen csapatsorrend? Mindenki elverné a mezőnyből azonos feltételek mellett?

2018. júl. 27. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
kapna egy erös társat. a csapatvezetök rájonnenek, hogy az talán jobban vezet, ezért ha választani kell ki élvezzen a tovabbiakban elönyt, öt választanák vettelke helyett. ezt vettelke nyilvan nem akarja, ezert akar nála gyengebb pilotat tarsnak, hogy mindig vettelke részesüljon elönyben
2018. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy erős csapattárs nem csak Vettelnek árthat, hanem a csapatnak is. Mint amilyen volt a Hamilton-Alonso páros 2007be. A nagy csapatoknak, főleg a Ferrarinak az egyéni cím a legfontosabb.
2018. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
50%

Nehogy már azt mond nekem, hogy Hamilton örülne.

Nem vagyok se Vetteles se Hamiltonos de ebben igenis hasonlítanak, ahogy a csapatjaik is. Hamiltont láttad te a Rosberges éveiben? Rinyált, hisztizett és azóta is veri magát amiatt hogy Rosberg EGYSZER elverte. Bottas egy semmilyen pilóta pont ezért tökeletes Hamilton mellé hisz meg se meri támadni sosem. Szerinted miért őt választották Rosberg visszavonulása után? nem véletlenül, kellett Hamiltonnak egy vízhordó úgy ahogy ott van Sebnek Kimi.

A két csapat ilyen téren ugyanaz, csapatutasítás, és egy versenyzőre építés. Úgyhogy te kedves kérdező vagy elvakultan Hamiltonos vagy, vagy csak szimplán nem követed az F1-et elég rég óta.

Mégegyszer mondom NEM Vetteles vagyok, de ha már az egyiket szidod/támadod akkor nézz körül a másik háza táján is ;) Való igaz Hamilton és Vettel sok mindenben ég és föld, de ebben pont nem. Mindketten elvárják hogy köréjük épüljön a csapat.

Míg ott a Red Bull két erős pilótával, SEMMI csapatsorrenddel. Ez a korrekt megoldás, de tudod igazán jól működni egy csapat úgy tud, ha van első számú pilóta. Schumacher idején is volt, szerintem jobb ha ezt elfogadod.


Ui: Értem én hogy van kedvenced, vagy hogy nem szereted Vettelt (én se szimpatizálok vele) de azért lehetnél kicsit korrektebb, és kevésbé elvakult Hamilton irányába. Tehetsége vitathatatlan, de hibái neki is vannak bőven, de kinek nem?

2018. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!