Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » 8-9 hét felkészülés fél...

8-9 hét felkészülés fél maratonra lehetséges, ha 10km-t le tudok most futni?

Figyelt kérdés

Van egy verseny 8 illetve egy másik 9 hét múlva. Jelenleg 10km-t le tudok futni. Nem valami gyorsan, az igaz, 1 óra 6 perc alatt. Kényelmes tempóban futok, ha megnyomnám és kihajtanám magam, tudnék jobbat is futni, de súlyfelesleg miatt kezdtem el futni, ezért nem a gyorsaságra mentem. (Most már csak 5kg-ot szeretnék fogyni) 9 hete kezdtem futni.

Találtam egy edzséstervet, amit ma kezdtem el követni. Még nem jelentkezem a versenyre, pár hetet edzek és akkor majd meglátom. Sajnos a közelben nincs már erre az évre kiírva ilyen verseny lehetőség.


2018. aug. 13. 13:36
 1/5 anonim válasza:

Szerintem inkább jövőre.

Nekem a 10km 55perc kényelmes tempoban...

Probáld meg fuss 13 15 17 20

Igy emeld a távot ha 2óra alatt meg lesz a 20..

Akk még van talán időd felkészülni.

Jobb időszakomba a 15km volt 80perc.

De én kiegészítésnek futok....

Nem versenyzek....

Ahhoz az én időm is rossz hiába vagyok nő...

2018. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Egyelőre követem - megpróbálom legalább is - a tervet. 65 perc futás volt kiírva tegnap, de túl sok felfele volt - dombvidéken lakom - , cask 57 perc ment, ráadásul cask 8.7km-t sikerült teljesítenem. Sík terepen símán tudok futni 65 percet, már futottam annyit. Holnapra 35 perc könnyed futás van, de kábé 40-42 percet fogok futni, nem tudom, ennyi túllépésekkel is jó e a program.
2018. aug. 19. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze
2020. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vhogy Vissza dobott ehhez a régi kérdéséhez. A programot folytattam, s bár nem tudtam befejezni, a versenyre elmentem, s legnagyobb meglepetésemre sikerült úgy lefutnom, h nem kellett megallnom, a legtöbb amit tudtam egybe futni előtte kB 14 16 km volt, már nem emlékszem. 1. 10km alatt egy hozzám képest jobb futó mögé beálltam s huzattam magam, életem addigi legjobb 10kmt futottam 60 perc volt. Aztán sajna az emberkem leallt inni, s egyedül maradtam. Pár km ig meg úgy ahogy tartottam magam de rohamosan csökkent a sebességem. KB futó mozgásban de gyalogos sebességben futottam az utolsó kmeket. Tudtam ha még állok, nincs az az isten h újra fussak. KB meghaltam a végére. 2 óra 21 perc alatt futottam le a távot. Azóta is próbálok felkeszulni egy új versenyre de hol egy műtét hol a koronavírus hol egy szimpla sérülés húzza keresztbe a szamitasaimat. Most 10kmes programot kezdtem el, ezekkel a bezarasokkal sajna nem tudtam rendesen edzeni, 55 percet céloztam meg, de nagyon le vagyok épülve. Majd meglatjuk. Tehát fel lehet készülni... Már amennyire:))
2021. márc. 15. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Gratulàlok!
2021. márc. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!