Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért van mostanság annyira...

Miért van mostanság annyira kevés kieső a Forma-1 versenyeken?

Emlékszem a 80-as, 90-es években tömegesen hullottak ki a versenyzők a futamokról, rengeteg tömegbaleset, műszaki hiba stb. volt, pedig akkoriban még tartalék autó is volt egy időben, mégis sokszor megesett hogy kiesett a mezőny kétharmada. Volt hogy 22-en indultak és 6-an értek célba... Most meg hiába nincs tartalék autó, hiába nincs tankolás, hiába a komplex technika, hiába az újonc pilóták, mégis jó ha 2-3 kiesés van futamonként, annál több meg már kifejezetten káoszfutamnak számít, talán 6 a maximum kieső ami előfordult az elmúlt években. Ez miért van így, mitől csökkent le ennyire a kiesések száma?

2018. nov. 13. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A forma 1-ben talán 1számjegyű azoknak a futamoknak a száma, ahol nem volt kieső, tehát szinte nincs olyan futam,h valaki ne esne ki. A technika fejlődik, folyamatosan egyre jobbak az autók, a mercedesen 1500ember dolgozik, h tökéletes autót építsenek, és a versenyzőkre os magyon sok szabály vonatkozik, h mit szabad, és mit nem...
2018. nov. 14. 15:41
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a hajtásláncnak sokkal többet kell kibírnia meg a fogyasztásra is oda kell figyelni ma már így gyakorlatilag tartósabb motorok váltók vannak és a verseny első körétől kezdve letekerve mennek. Régen egy versenyhétvégén elhasználtak 3-4 motort, meg csúcsra voltak járatva így előfordult hogy megadta magát a technika.
2018. nov. 14. 16:22
 3/3 anonim ***** válasza:
#2-eshez még hozzátéve, a letekert motorok miatt nem csak a technika adja meg magát ritkábban, de a versenyzők sem nyomják annyira, mert a gumikat óvják és benzintakarékosan vezetnek. Az időmérős tempójuknál 5-6 másodperccel lassabban mennek, a verseny nagy részében krúzolnak. Régen gyakran lehetett látni, hogy egy versenyző eldobja a kocsit, mert sokat autóztak a határon. Ma már a kerék-kerék elleni csatákon kívül csak a kivezető körökön nyomják igazán.
2018. nov. 20. 17:17