Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek október végéig...

Szerintetek október végéig fel lehet készülni félmaratonról maratonra?

Figyelt kérdés
Áprilisban terveztem menni egy félmaratonra, illetve szeptemberben mindenképpen. Most láttam egy versenyt ami nagyon megtetszett mert gyönyörű helyen van, de 45 km. Jelenleg 22 km a legtöbb amit futottam de szerintem tudnék többet is. Szerintetek október 29ig leher kerülni ilyen szintre heti 3-4 edzéssel? 18L

2019. márc. 2. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha a félmaraton már megy, őszre simán meglesz a maraton is, vagy 45 km, az már nem nagy különbség. Én annak idején ősszel határoztam el, májusban meglett a maraton, augusztusban pedig az Ironman. Addig a félmaraton illetve a középtáv volt a legtöbb.

Meglesz Neked is! Hajrá!

2019. márc. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyos vagy <3
2019. márc. 2. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen le tudod futni, a kérdés csak az, hogy milyen idővel. Ha csak a szintidőn belüli teljesítés a cél, akkor az menni fog. Persze azért kell rá edzeni, de heti 3-4 futással ennyi idő alatt bőven fel lehet készülni. Hétvégenként egy hosszabb, lassabb futást érdemes beiktatni (eleinte mondjuk 14-15 km, majd később 20-25, akár 30 km-t is, hogy szokja az izomzatod a tartós terhelést). Ha már van valami komolyabb időcélod is, pl 4:30-on, 4 órán belül, stb, akkor az már nagyban függ az egyéni képességeidtől, genetikádtól is, hogy milyen hamar tudsz fejlődni. Végül de nem utolsó sorban szükséged lesz egy erős fejre is. Még elég fiatal vagy (gyakorlatilag a maratonok alsó korhatára az életkorod), ennek ellenére érett, jól felépített, erőt beosztó versenyzésre lesz szükséged, mert ha az elejét elfutod gyorsan, akkor az utolsó 10-15 km borzasztó nagy szenvedés is lehet. De szerintem nem lesz az, mert szépen fel fogsz készülni testben és fejben egyaránt. Sok sikert :)
2019. márc. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Fel lehet készülni, de heti 3-4 edzés nem lesz elég
2019. márc. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2019. márc. 3. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!