Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Az olimpián tollaslabdában és...

Az olimpián tollaslabdában és asztaliteniszben miért indulnak a nemzetek kétharmada esetében kínai sportolók?

Figyelt kérdés
Nem rasszizmusból kérdezem, csupán kíváncsi vagyok, mi az oka annak hogy ebben a két sportágban a nemzetek kétharmada, legyen az európai, amerikai, afrikai, arab, ausztrál stb. kínai vagy egyéb kelet-ázsiai nemzetiségű sportolókat indít? Például ha megnézzük a 2016-os olimpiát, ebben a két sportágban kínai sportolók indultak többek között Katar, Ausztria, Kanada, Belgium, Ausztrália stb. színeiben. Van erre valami szakmai magyarázat? Hogy lehet hogy ezekben a sportágakban mindenki kínaiakat honosít? Nincs pl. Ausztráliának 3 férfi és 3 női pingpongozója? Illetve ha itt ez ekkora szokás, akkor más sportágakban (úszás, birkózás, atlétika stb.) miért nem honosítanak ázsiaiakat? Miért pont asztaliteniszben meg tollaslabdában (amik amúgy elhanyagolható és - szvsz- nem is olimpiára való sportok)?

2019. ápr. 5. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a kínaiak a legjobbak a sportban.. Világhírű a Kínai ping-pong
2019. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az asztalitenisz igen is olimpiára való.
2019. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Egyrészt nagyon is olimpiára való, nézd csak meg mennyire szétedzik magukat, tökéletes lábmunka és labdaérzék, mellesleg a két leggyorsabb (labdajátékokat nézve) sport és a legtöbb figyelmet, koncentrációt is igényli. Ezt meg a lehet, hogy nem mondod rasszizmusnak, de ha itt tartunk, akkor a kosárlabdában pedig a sötét bőrűek aratnak. Szerintem minden sport más, mindegyiknek megvan a saját nemzetisége, mármint amiben ők jók, ha lehet így mondani.
2019. jún. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert a nemzetek nyerni akarnak és sok ázsiait honosítanak soron kívül,hogy saját színeikben indítsák.
2019. júl. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Asztaliteniszben Kína annyira élen jár, hogy egy másodvonalbeli ottani játékos bárhol a világon simán válogatott lehet. Az Eurosport-on volt egy dokumentumfilm, ami bemutatta mekkora tömegbázisuk és szakmai hátterük van. (Pekingben van olyan amatőr verseny sorozat, amin több mint 2 millióan! indulnak évente.) Aki itt nem jut a csúcsra nyilván más országokban keres (és talál) lehetőséget.


Ami a tollaslabdát illeti abban tévedsz. Valóban jók a kínaiak és ázsiai fölény van, de egyáltalán nem honosítgatnak össze-vissza az országok. Ha csak az aktuális világranglistát nézzük (férfi egyéniben) Az első 25-ben 4 dán, 4 kínai, 4 indonéz, 3 indiai, 3 japán van akik valóban a "saját" országuk színeiben indulnak. (Axelsen, Antonzen, Ginting, Sugiarto, Jorgensen, stb. nem kínaiak :-) ) Nem tudom pontosan milyen szabályokat hozott a BWF a honosításra, de láthatóan jól működik.


Az nem ritka, hogy a világ különböző országaiban élő kínaiak elkezdenek tollaslabdázni és kanadaiként, németként, stb. játszanak, miközben "láthatóan" vannak ázsiai felmenőik, de ők már többnyire valóban ahhoz az országhoz tartoznak, nem a sport miatt "vásárolják meg" őket. Az én csapatomban is volt olyan gyerek, akinek pl. az egyik szülője kínai, indonéz, orosz, indiai de ettől a gyerekek még magyar játékosok.


Hogy melyik sport való az olimpiára, annak elég komoly követelményei vannak. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság keményen teszteli a sportági szövetségeket a versenyrendszer, tagországok, népszerűség, netes nézettség és számtalan szempont szerint. (Persze nyilván komoly lobbizás is van.) A tollaslabda bőven az élmezőnyben van a kritériumok alapján. A BWF-nek 193 tagországa van, az események TV nézettsége bőven több száz milliós (és nem csak Ázsiában). Ennek megfelelően pénzdíjakban és szponzori díjakban is millió dolláros összegek mozognak és a sportszer gyártók sem tétlenkednek. Röviden: a tollaslabda helye elég biztos alapokon áll az olimpián. :-)

2020. jan. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egy tollaslabda edző barátom járt egyszer Kínában, abban a sportiskolában ahol egy kínai ismerősünk is kezdett tollasozni.

Volt egy gyerek (kb 8 éves) aki elronott egy ejtést. Aztán megint, és harmadjára is.

Ekkor kiállította az edző és a fal fele kelett fordulnia.

Odament hozzá az anyukája és felpofozta a srácot. Az ismerősöm nagyon rosszul érezte magát, közbe akrt avatkozni de a kinai ismerősünk mondta neki hogy ne csináljon semmit. Néhány perc múlva visszaállt a gyerek, és aznap már egyetlen hibát sem vétett.

Máshol is kő keményen edzenek, de ez a kínai teljesítmény centrikusság szerintem még a többi, ázsiai kultúrától is idegen. Ezért (is) ilyen jók.


Honosítás tekintetében szerintem az is benne lehet, hogy több Kínai akar külföldre költözni, (részben mert többen vannak, részben menekülnek a környezetszennyezés elől) és egy olyan kínai aki otthon be sem jutna a vállogatotba, más országokban simán lehet bajnok, és így könnyebben kap letelepedési engedélyt.

2021. jún. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!