Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A különdíj nagyobb megtisztelt...

A különdíj nagyobb megtiszteltetés, mint az első helyezés?

Figyelt kérdés

A kérdés apropója, hogy most voltam meghívottként egy szavalóversenyen és volt egy szavaló, aki úgy tényleg szó szerint porrá alázott mindenkit, mintha nem is egy kategóriában lenne velük.


Akivel beszéltem, azok biztosra vették, hogy ő lesz az első, mégis, az eredményhirdetésnél ki sem hívták, hatalmas csalódás volt, majd a harmadik helyezés kiosztása után meglepetésszerűen bejelentették, hogy a zsűri úgy döntött, ad egy különdíjat is, amit ő kapott meg.


Az én értelmezésemben az, hogy az első díjat nem annak adják, aki tényleg lealáz mindenkit, hanem a díjak kiosztása után jelentik be meglepetésszerűen, mint különdíjast, az azt jelenti, hogy ő tulajdonképpen annyira kilógott a mezőnyből, hogy az első helyezett előtt lenne a helye, de mivel olyan helyezés nincs, ezért különdíjjal jutalmazzák.


Ebből következtetve, jól gondolom, hogy a különdíj nagyobb megtiszteltetésnek számít egy versenyen, mint az első helyezés?



2019. júl. 12. 15:00
 1/5 TR75 ***** válasza:
70%
Nem.
2019. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
70%
Egyáltalán nem!!!
2019. júl. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mire alapozzátok a válaszotokat? Utánanéztem közben a témának és egyes sportágaknál azt olvasom, hogy a különdíj az a megosztott első helyezésnek felel meg, szóval részben jól gondoltam (meg így is érződött). :) Még azt nem sikerült kiderítenem, hogy ez vajon minden sportágban így van-e, de igyekszem.
2019. júl. 16. 20:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Még mindig nem. Ez ilyen mégiscsak adjunk neki azért valamit szint.

Hiába emeled ki hetente.

2019. aug. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azokat szeretném megszólíttatni a kiemeléssel, akik lepontozták a válaszokat (százalékokból ítélve majdnem minden 2. ember), ugyanis ők valószínűleg velem értenek egyet. Érdekelne, hogy meg tudják-e erősíteni, de hát nem kapok választ...
2019. aug. 23. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!